The Better Baby Book (How to have a healthier, smarter, happier baby)


Šī grāmata nav domāta tikai grūtniecēm, kas jau gaida mazuli, bet tā ir domāta visiem tiem pāriem, kas vēlas tikt pie mazuļa un jau laicīgi parūpēties par savu veselību, lai jaunajam dzīvības sākumam tiktu radīti labākie iespējamie apstākļi, kas turpmāk var ietekmēt visu mazā cilvēka dzīvi. Šī grāmata sniedz ieskatu jaunākajos ģenētiskajos pētījumos, lai sniegtu pilna spektra programmu specifiskām uztura un vides izmaiņām ceļā uz labāku mazuli.

 

Tāpat grāmata var noderēt jebkuram, kurš grib uzlabot savu veselību, jo liela daļa grāmatā esošās informācijas noder ikvienam ik dienas.

Par autoriem

Šīs grāmatas autori ir pāris – auglības speciāliste un uztura eksperts, kuri grāmatā apkopojuši dažādu zinātnisko pētījumu informāciju, padomus, savus atklājumus, savu pieredzi par to, kā viņi gatavojušies savu divu bērnu sagaidīšanai un kas tika ievērots grūtniecības laikā, lai sniegtu saviem bērniem maksimāli labāko jau pašā dzīves sākumā. Grāmatā aprakstīto programmu viņi bija radījuši sev, lai aktivizētu savu auglību, jo savu pirmdzimto Deivs un Lana sagaidīja tikai tad, kad Lanai jau bija pāri 40 gadiem.

 

 

Lanai ir medicīnas doktora grāds, pēc kā iegūšanas viņa praktizēja kā ģimenes ārste Stokholmā un šobrīd vada starptautisku dabīgās auglības konsultāciju praksi. Lana ir arī bijusī izpilddirektore ASV reģistrētā medicīniskās pārbaudes uzņēmumā, kas nosaka sarežģītas alerģijas pret metāliem un vides toksīniem. Ikdienas saskarsme ar cilvēkiem, kuri meklē, kā atgūt savu veselību, enerģiju, vai auglību, Lanai ir radījusi dziļu izpratni par saikni, kas pastāv starp vidi, diētu un veselību. Lana arī ieguvusi maģistra grādu Stokholmas Ekonomikas augstskolā.

 

Deivs ir prezidents 18 gadus pastāvošajā bezpeļņas organizācijā Smart Life Forum, kas fokusējās uz labsajūtas un ilgmūžības veicināšanu. Deviņdesmitajos gados metodes, kuras Deivs bija izmantojis, lai risinātu dažādas IT problēmas, viņš pielietoja savām personīgajām problēmām, zaudējot 45 kg. Savā ceļā viņš kļuva par uztura un vielmaiņas funkciju ekspertu. Deivs ir zināms veselības blogeris un Bulletproof [necauršaujams] zīmola radītājs. Bulletproof misija ir palīdzēt cilvēka ķermenim, prātam, nervu sistēmai funkcionēt produktīvāk un kopumā dzīvot labāk, izmantojot vēsturiski pierādītas senās zināšanas un pilnīgi jaunas tehnoloģijas, apvienojumā ar pētījumiem, zinātni un praksi- klientu, top-atlētu un medicīnas profesionāļu rezultātiem.

 

Apvienojot savas zināšanas, pieredzi, jaunākos pētījumus un citu informāciju, autori ir spējuši radīt patiesi vērtīgu grāmatu, kura visvairāk var noderēt topošajiem vecākiem, bet tikpat labi ikvienam, kuram rūp sava veselība.

 

 

Par grāmatu

 

Autori šo grāmatu ir sarakstījuši, lai kaut nedaudz spētu palīdzēt pasaulei un cilvēcei kļūt labākiem. Ja vecāki uzzinās un iemācīsies, ko viņi var darīt, lai nodotu saviem bērniem labākos gēnus, viņu bērni būs spēcīgāki, gudrāki, veselīgāki un viņi šos gēnus spēs nodot tālāk saviem bērniem.

 

Šajā grāmatā jūs uzzināsiet par to, kādi procesi norit ķermenī pirms grūtniecības un grūtniecības laikā, kā uzturs, vide, stress u.c. faktori ietekmē ģenētiku, šūnu darbību, auglību un mazuli.

 

 

Lielākā grāmatas sadaļa ir veltīta uzturam un te, protams, jāatzīst galveno lomu spēlē tauki. Gadiem ilgi tauki ir tikuši dēmonizēti, tomēr arvien vairāk un vairāk tie tiek atgriezti labo produktu sarakstā. Tauki ir hormonālās un nervu sistēmas fundaments, bet ne tikai. Plānojot mazuli un esot gaidībās, tauku nozīme uzturā ir nenovērtējama, kaut gan arī ikdienā mums vajadzētu lietot gana daudz kvalitatīvu taukvielu, lai tiktu pabarotas visas tās šūnas, kas bez taukiem nespēj funkcionēt pilnvērtīgi.

 

Grāmatā atrodams saraksts ar produktiem un vielām, no kuru lietošanas uzturā vajadzētu izvairīties, protams, pamatojot kāpēc. Un, protams, grāmatā ir arī to produktu apraksti, kuru iekļaušana uztura ir vēlama, kādā kvalitātē tos būt jāizvēlas un kāpēc. Slinkajiem lasītājiem vai tiem, kas grāmatu jau izlasījuši un šo to piemirsuši, ir pieejami arī feini kopsavilkumi.

 

Ne vienmēr mums ir iespēja visu nepieciešamo uzņemt ar uzturu, tāpēc grāmatā ir arī informācija, padomi un izvērtējums par dažādiem vitamīniem, antioksidantiem, probiotiķiem, minerālvielām u.c. uztura bagātinātājiem.

 

Atsevišķa grāmatas sadaļa veltīta toksīniem – par to, kā pelējums var ietekmēt grūtniecību (gribētu piebilst, ka ne tikai grūtniecību, bet jebkura cilvēka veselību), par dažādiem vides toksīniem, endotoksīniem (iekšējiem toksīniem, kas veidojas ķermenī) un, protams, padomi, kā tikt galā ar tiem.

 

Otra lielākajā grāmatas sadaļā autori runā par sagatavošanos grūtniecībai un dzemdībām.  Šajā sadaļā uzsvars tiek likts uz to, ko vēl var darīt papildus, lai piedzīvotu veselīgu, mierīgu grūtniecību un vieglas dzemdības. Atbrīvošanās no toksīniem ķermenī un mājās, stresa samazināšana, miega kvalitāte, vingrošana, autismu ietekmējošie faktori, elpošanas vingrinājumi, meditācija, apgaismojuma ietekme ir dažas no tēmām, kas tiek apskatītas šajā sadaļā. Par dzemdībām runājot, autori pieskaras gan ķeizargrieziena tēmai, gan mājdzemdību tēmai, gan ūdens dzemdībām, gan dzemdībām slimnīcā. Tāpat dzemdību plānošana un labākā iespējamā norise ir salikta pa punktiem, neaizmirstot uzsvērt mazuļa barošanas ar krūts pienu svarīgumu.

 

Grāmatas mērķis nav izmainīt cilvēku pilnībā un likt strikti ievērot visus tajā minētos principus un padomus. Tas grāmatā tiek arī uzsvērts - ja kaut daļu no visa grāmatā minētā paņemsiet sev, tas jau būs solis tuvāk labākai savai un mazuļa veselībai.

 

Cik man zināms, grāmata šobrīd pieejama tikai angļu valodā, pasūtāma gramatuveikals.lv

 

 

 

Topi Vesels

Ar atbildību pret sevi, dabu un veselību!

Autors: Ance Anna Šternberga

Pārmaiņas dzīvesveidā prasa milzu pūles, enerģiju un piespiešanos, taču vairāk par visu es zinu, ka tas ir tā vērts.Komentāru nav

Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB