Intīmā veselība – no cita skatu punkta
Daudz tiek runāts par to, ar kādām ziepēm vislabāk mazgāties, kādu veļu valkāt un kādus produktus uzturā lietot, lai uzlabotu savas intīmās zonas veselību. Kaut arī šajā rakstā pieminēšu gan par ziepēm, gan citām fiziskām rūpēm, galvenokārt uzsvaru vēlos likt uz psihoemocionālo pusi – no kurienes sievietei nāk problēmas ar reproduktīvo sistēmu, un kurā virzienā meklēt pēc atbildes?
Mana pārliecība (ar kuru dalos šajos rakstos – Vai veselīgs uzturs tiešām dziedina? un Intervija žurnālam “Veselība” ) ir tajā, ka jebkura saslimšana, veselības problēma primāri sākas no emocionālo pārdzīvojumu uzkrājumiem mūsu enerģētiskajā laukā. Jo vairāk uzkrājumu par attiecīgo tēmu, jo drīzāk šīs “nekvalitatīvās” enerģijas manifestējas ķermenī kā saslimšana. Katrai veselības problēmai ir savs psihosomatisko cēloņu kopums, taču jāatceras arī tas, ka katram no mums šis cēlonis var būt atšķirīgs. Pavedieni ir svarīgi, lai katrs atrastu savu “saknīti” savai problēmai.
Man vairs nav šaubu par to, ka fiziskais ķermenis atveseļojas tad, kad līdz dziļumam (pārsvarā karmiskam) apzināmies mācībstundu, ko šī veselības problēma ir atnākusi mācīt. Rūpes par fizisko ķermeni ir ļoti svarīgas, taču tās neatrisina problēmu tās saknē.
Kas, manuprāt, ir sievišķība?
Sabiedrībā daudz tiek runāts par sievišķību, tās vairošanu, kāda ir sievišķīga sieviete, kāda tā nav.. arī es savulaik izveidoju izaicinājumu “30 dienas svārkos”, mēģinot atbildēt uz šiem jautājumiem un cerot vairot sievišķību sevī un savās izpausmēs ikdienā. Šobrīd manas domas ir mainījušās, drīzāk – gājušas dziļāk izpratnē par sievišķību – un apzinos, ka ar teoriju, lekcijām, grāmatām un skaidrību par to, kāda tad ir sievišķīga sieviete, un lielu vēlmi tādai būt- nepietiek. Arī ar praktiskiem centieniem valkāt svārkus, vairāk lūgt palīdzību, būt maigākai un iejūtīgākai kaut kā nepietiek.. jo Tava iekšējā enerģētika runā pati par sevi, to nevar ar vārdiem un darbiem notušēt.
Sieviete dziļākajā būtībā ir tāda pati dvēsele, kā vīrietis, tikai šajā dzīvē iemantojusi sievietes fizisko ķermeni, kam jāiziet cauri citām pieredzēm, jāapgūst citas mācības un jārealizē cits uzdevums un izpausme šajā dzīvē. Mīlestība attīstās caur dažādām pieredzēm, dažādiem dzimumiem, tāpēc noliegt sievišķo sūtību uz zemes ir noliegt mīlestību. Vienlīdzība ir skaista lieta, taču der atcerēties, ka esam nākuši šeit uz zemes ar dažādiem uzdevumiem.
Manuprāt (un es varu runāt tikai caur savu personīgo pieredzi un savā ceļā iegūtajām atziņām un zināšanām), sievietes pirmais un svarīgākais uzdevums dzīvē ir translēt dievišķo mīlestības enerģiju caur sevi, savu enerģētisko lauku- ģimenei, bērniem un pasaulei, ar ko viņa saskaras. Sievišķība būtībā ir radošā enerģija, dievišķā enerģija un tā nemazinās sievietei valkājot bikses vai ejot uz darbu, tā mazinās vairojot savā ikdienā lepnumu, vainas sajūtu, dusmas, bailes, dominējot un vairojot sevī aizvainojumus. Manā izpratnē sievišķība ir dievišķība, un tās izpausmes ir pazemība, miers, pieņemšana, harmonija, mīlestība, pateicība, paļāvība, uzticēšanās un ļaušanās, patiesums un īstums, prieks, nekontrolēšana, u.c.
Kā pirmo iezīmi es nosaucu tieši pazemību, jo, manuprāt, tā ir atslēga uz sievišķību, tā ir atslēga uz Visuma likumu pieņemšanu savā dzīvē, tā ir vēlme izzināt šo pasauli, sevi, dzīvi un mācīties no tās, nevis krist netaisnības, dusmu un izmisumu varā, kas slāpē mūsu iekšējo gaismu (mīlestību) un neļauj tai izpausties caur mums. Jo vairāk sieviete cīnās, vaino citus un sevi, ir neapmierināta, dusmīga, skumst, māca citiem dzīvot, nepieņem sevi, baidās.. jo vairāk viņa attālinās no sava iekšējā dievišķuma.
Es redzu ārējo pasauli kā savas iekšējās pasaules atspulgu un jo vairāk ielaižam savā dzīvē Dievu (citiem vārdiem, jo vairāk tuvojamies savai patiesajai, dievišķajai būtībai sevī), jo vairāk dievišķā mēs ieraugām savās dzīvēs. Dzīvojot sava Ego važās un attālinoties no savas patiesās būtības, dzīve nevar mums spoguļot to skaistumu, kas ir mūsu sirdīs, ja to sevī neatzīstam, noliedzam, nevēlamies ar to savienoties, vairot to. Kā mīlestība var ienākt Tavā dzīvē, ja noliedz mīlestību sevī? Manuprāt, viss- naudas plūsma, veselība, harmonija, saticība, realizācija – ir atkarīga tikai no tā, cik ļoti mēs atzīsim dievišķo sevī un ar to spēsim savienoties.
Kur sākas sievišķās problēmas?
Manuprāt, sievišķās problēmas (reproduktīvās sistēmas traucējumi, hormonālie traucējumi utt) rodas no iekšējā sievišķības nolieguma, kas izveidojies jau kolektīvajā sieviešu apziņā un katras sievietes dzimtā, karmiskajās pieredzēs un mezglos. Sievišķības noliegums ir dievišķā noliegums sevī un tas var izpausties:
- Kā kontrole pār savu dzīvi, bērniem, notikumiem, naudas plūsmu;
- Caur bailēm no nākotnes, atraidījuma, nosodījuma, slimībām utt;
- Kā mazvērtības sajūta, kauna un vainas sajūta;
- Kā sevis nosodīšana, kritizēšana, vērtēšana un salīdzināšana;
- Daudz citos dažādos veidos, kas ir ārpus pieņemšanas, pateicības, pazemības, piedošanas, mīlestības, miera..
Jo vairāk es meklēju atbildes sevī, jo lielāku pārliecību es gūstu par to, cik nezināmā mūsos ir.. tāpēc bieži vien rodas neizpratne par to, kāpēc veidojas dažādas saslimšanas, jo ēdam taču veselīgi, apmeklējam jogu, sportojam, guļam veselīgu miegu un lietojam vitamīnus. Atbilde ir meklējama dziļāk, vienmēr.
Komentārs par naudas plūsmu: ļoti bieži sievietes izvēlas strādāt vairāk, lai nodrošinātu ģimeni, redzot, ka vīrietim tas nepadodas. Es uzskatu, ka sievietes primārais uzdevums būtu meklēt šos jautājumus sevī- kāpēc vīrietis no manis nesaņem šo mīlestības enerģiju, lai to materializētu par kaut ko taustāmu? Kāpēc es neizstaroju šo enerģiju pasaulei, lai pie manis nauda varētu atnākt? Kas manī bloķē šo dievišķo enerģiju? Jo esmu pārliecinājusies arī savā dzīvē – ja patiesi apzinies un ieraugi sevī šos blokus, atraisi šo dievišķo plūsmu- naudas plūsma arī atjaunojas. Naudas plūsma ir atbilde Tavai iekšējai kvalitātei, un ja esi sieviete, Tava kvalitāte ir Tava spēja translēt dievišķo enerģiju, tātad- būt pazemīgai, mīlošai, maigai, pieņemošai, pateicīgai.
Taču pēc manas izpratnes – to var līdz galam apzināties un transformēt tikai caur apziņu, nevis psihoterapiju, gudrām lekcijām un grāmatām, zināšanām un prātu.. daudz es sevi esmu mānījusi, ka apzinos sevī daudz ko. Tagad varu teikt – ka neapzinos teju neko!
Intīmā veselība un psihosomatiskie cēloņi
Šeit apkopošu “pavedienus”, par kuriem runā Valērijs Siņeļņikovs, Luīza Heija un Rīdigers Dālke, kā arī pievienošu manis pašas pieredzes atklājumus saistībā ar sievišķiem orgāniem un to veselības saistību ar zemapziņu – lai Tu pati vari sajust to, kas ar Tevi dotajā brīdī rezonē visvairāk, kur Tev ir šobrīd jāieskatās, lai izzinātu savu stāstu par intīmo veselību.
Būtībā jebkurai sievišķo orgānu problēmai ir saistība ar sievišķības noliegumu, neatzīšanu, bailēm izpaust sevi kā sievieti, kā arī aizvainojumiem un dusmām uz vīriešiem, bailēm no uzbrukumiem, u.c.
Dzemde – radošuma centrs. Problēmas ar dzemdi (dzemdes kakla iekaisums, vēzis, polipi) ir radošās enerģijas (dievišķās enerģijas, sievišķības) noliegums sevī.
- Sava radošā potenciāla noniecināšana, kritizēšana, apziņa, ka neesmu radoša, tātad neesmu sievišķīga. Sava pirmatnējā radošuma noliegums ;
- savas sievišķības un sievietes-radītājas (mātes) neatdzīšana un nepieņemšana sevī;
- savas vērtības (kā sievietei) neatzīšana, mazvērtības sajūta vīrieša priekšā. Dusmas un nosodījums par sievietes “lomu”;
- dziļa sevis nepieņemšana, riebums pret sevi (kā sievieti), nespēja atbilst (saviem) sievišķības standartiem;
- sajūta, ka tiekat aizskarta kā sieviete. sajūta, ka jums ir nodarīts pāri, ir bijuši pārāk daudz uzbrukumu (kaut tikai emocionāli, vai arī karmiski- no iepriekšējām dzīvēm), upura sajūta stājoties seksuālās attiecībās, nespēja novilkt robežas, par to, kam ir ļauts ienākt šajā svētvietā, nespēja pastāvēt par savu svētumu, sievišķību un sievišķo vērtību;
- nespēja realizēt sevi kā sievieti;
- vīriešu vainošana; uzkrātas pretenzijas, aizvainojumi pret vīriešiem, seno aizvainojumu vai pāri darījumu pārcilāšana, celšana gaismā, nespēja piedot vīriešiem, viņu vainošana.
Infekcijas (piena sēne, vaginīts, papilomas vīruss) – iekšēja agresija, bailes, vainas sajūta par seksuālām attiecībām.
- bailes un šaubas par savu sievišķību, bailes nebūt savos augstumos kā sievietei. Baiļu vadītai vēlēties izpatikt, ziedoties, būt izdarīgai citu acīs;
- aizvainojums un dusmas uz partneri/vīriešiem;
- apziņa, ka sekss ir grēks, ka tas ir netīrs, ka tas aptraipa. Vainas sajūta par seksuālām attiecībām, sevis nosodīšana par to.
- aizkaitinājums uz sevi, savu ķermeni un “nepilnībām”.
Amenoreja (mēnešreižu trūkums, neregularitāte)- iekšēja atteikšanās būt par sievieti.
- nevēlēšanās būt par sievieti, naids un dusmas par sevi kā sievieti, apziņa, ka sieviete ir vāja un nekam nederīga.
- vēlme sevi pierādīt materiālajā pasaulē, caur darbībām, cīņu (vīrišķās izpausmes).
- antipātijas un naidīgums pret sevi kā sievieti, pret savu ķermeni, pret sievietes “misiju”. Vēlme līdzināties vīrietim (neapzināti) un pildīt vīrišķo sūtību.
Intīmā higiēna – pašpalīdzība
Vaginālās svecītes – dažādu iekaisumu gadījumos, kā arī maksts mikrofloras disbalansa gadījumos, manā skatījumā vērtīgas ir dabīgās vaginālās svecītes. Par labām un kvalitatīvām uzskatu “Medus veikalā” nopērkamās svecītes uz kakao bāzes ar propolisu, apilaku, smiltsērkšķu eļļu un citām bioloģiski aktīvām vielām.
Šādas svecītes, maksts veselības veicināšanai, iespējams pagatavot arī pašam, izmantojot bioloģiski tīras sastāvdaļas- kakao sviestu, kokosriekstu eļļu un piedevas pēc attiecīgās problēmas. Sviestu un eļļu izkausē katliņā, pievieno bioloģiski aktīvās vielas, lej gumijas cimdiņos (tā, lai aizpildās tikai pirkstiņi) un liek ledusskapī/saldētavā sastingt. Tad katru vakaru ņem pa “pirkstiņam” un ieliek uz nakti vagināli.
Dažādu infekciju gadījumos bāzei pievieno dažus pilienus ēterisko eļļu maisījuma (var izmantot tējas koka eļļu, oregano, krustnagliņas, lavandas, u.c.), taču ar tām jābūt uzmanīgam- labāk mazāk, nekā vairāk. Mikrofloras veicināšanai bāzei pievieno probiotiskās baktērijas no kapsulām- izvēlēties tās, kurās pēc iespējas mazāk “lieko” sastāvdaļu. Makstī vēlamās baktērijas ir Laktobaktērijas (Lactobacillus), piemēram, L.Acidophilus, L.plantarum. Tās var un ieteicams lietot arī iekšķīgi.
Higiēniskās želejas intīmās zonas veselībai
Rakstā par dabīgo kosmētiku rakstu par dažādiem sertifikātiem, kuriem uzticēties, izvēloties dabīgo kosmētiku. Šajā pašā rakstā esmu pieminējusi ar COSLYS, kas ir viens no maniem iecienītākajiem zīmoliem, attiecībā uz dušošanos un vannošanos (kā arī viņu micelārais ūdens ir vienkārši burvīgs!), taču iepriekš neesmu minējusi viņu intīmās higiēnas želejas.
Veikalā “Biotēka” ir pieejami 3 dažādi COSLYS želeju veidi, no kuriem viens ir paredzēts īpaši jutīgai un problemātiskai gļotādai – gadījumos, ja ir piena sēne, iekaisumi, nieze. Šī želeja ir īpaši sārmaina (pH8), tās sastāvā pievienota kliņģerīte un magnijs- papildus nomierinošam efektam. Vēl viena ir īpaši jutīgai un alerģiskai gļotādai – tās sastāvā ir maigā roze un rudzupuķe. Trešā higiēniskā želeja ir ikdienas lietošanai normālai gļotādai, tās sastāvā ir rose un vīgrieze. Šīs želejas nesatur ziepes un nav kairinošas! Ļoti iesaku!
Komentāru nav