Vai veselīgs uzturs tiešām dziedina?


Kādu laiku esmu klusējusi, nezināju īsti ko teikt, jo manā pasaulē mainījies ir pilnīgi viss. “Tas ir ļoti svarīgi - laiku pa laikam kļūt mazam, lai augtu liels.” Tad nu es sabrucināju dažas savas ilūzijas par to, kā ir, ko zinu, ko daru.. lai šodien varbūt iedotu kaut ko mazliet kvalitatīvāku, tīrāku, patiesāku – pašai sev tuvāku. Lai atgādinātu pati sev, atkal un atkal. Lai dalītos savās pēdējā laika atziņās un dotu iespēju aizdomāties arī Tev, kam Tu tici, kas Tev ir svarīgs, un kas ir Tava Patiesība. Jo katram ir sava Patiesība, tā katram pašam savā sirdī jāmeklē.

 

Es esmu ieguvusi diplomus uztura terapijā un naturopātijā, kādu laiku nostrādājusi divās privātklīnikās Latvijā, konsultējot par uztura nozīmi cilvēka veselībā, pati izmēģinājusi dažādas diētas, uztura piedevas, eksperimentējusi uz sevi līdz.. baltām pelītēm, jāatzīst. Es esmu izmēģinājusi vairāk terapiju, dabas līdzekļu un metožu, cik iespējams vispār būtu veselīgi. Un tomēr, tas, ko varu teikt šodien, var šķist pārsteidzoši.

 

Vai veselīgs dzīvesveids glābs mūs no slimībām?

Es aizvien uzskatu, ka veselīgs, tīrs, dabīgs un sezonāls ēdiens ir svētākais, ar ko varam barot savu ķermeni, katru šūnu. Tā ir kā pateicība un cieņas izrādīšana pret savu dvēseles templi, pret ķermeni, kurš mums ir dots valkāšanai šajā dzīvē. Mazs Dieviņš jau mīt katrā šūnā, tāpēc dot to vislabāko pieejamo, ir skaists pateicības žests, par to, ka mums ir tāds brīnums, kā ķermenis. Arī pareizas, katram piemērotas kustības- garas pastaigas dabā, peldēšana, skriešana, vingrošana – ir vitāli nepieciešamas cilvēka ķermenim un tā veselībai.. papildinot to visu ar zāļu tējām, dabīgiem vitamīniem un augu uztura bagātinātājiem, mēs esam iedevuši lielu atbalstu mūsu fiziskajam ķermenim. Bet vai ar to būs gana, lai dziedinātos no slimībām? Lai izārstētu kaites?

 

Savā ceļā esmu nonākusi pie šādiem secinājumiem – veselīgs uzturs un dzīvesveids ir atbalsts fiziskajam ķermenim, taču tas, visdrīzāk neatrisina veselības problēmas to saknē. Būtībā tas būtu kā alternatīvais medikaments – kas novērš simptomus, bet neārstē. Man nebija viegli sev atzīt, ka profesija, ko esmu izvēlējusies, nemaz nesniedzas tajā dziļumā, ko es meklēju. Varbūt daudziem pietiek ar veselīgu uzturu, un pašsajūta kļūst apmierinoša.. taču ne man, es vēlos rakt dziļāk.

Es savas prakses laikā daudz esmu saskārusies ar tā saucamajiem “atkritieniem”, kad cilvēks jūtas labi pēc uztura maiņas, dzīvesveida maiņas. Paiet laiks, un viss ir vecajās sliedēs. Vai Tev tas arī šķiet pazīstami?

 

Kas, manuprāt, ir veselības problēmas?

Šī pēdējā gada laikā esmu iemantojusi pārliecību, ka katra veselības problēma mūs māca skatīties dziļāk, meklēt pēc atbildes dziļāk. Un nevis lasīt 53 grāmatas par to, kā atveseļoties, dziedināties un kādas diētas labāk pielietot, bet lasīt to vienu, svarīgāko grāmatu – savu sirds grāmatu. Tur ir pilnīgi visas atbildes uz mūsu jautājumiem, ir tikai jābūt drosmīgam ielūkoties savas iekšējās pasaules dzīlēs, kur ne vienmēr ir glaimojoši atrasties. Ar prātu mēs varam sasniegt ļoti šauru, pārsteidzoši šauru, apjomu informācijas, un mūsu zināšanas par kādu tēmu nepadara mūs par darītājiem. Prāts spēj mums aizmiglot acis uz Patiesību – šo es zinu diezgan droši. Ir jāmeklē palīdzība pie pirmavota.

 

Veselības problēmas ir mūsu iekšējās pasaules atspulgs- pārdzīvojumu uzkrājumu manifestācija fiziskajā plānā.. šķiet, ka nekas vairāk. Saslimšanas nav ne sods, ne netaisnība, tā ir mūsu pašu atbildība par dvēseles noieto ceļu, pieredzēm un pārdzīvojumiem, ko nesam sevī līdzi. Tā ir Visuma mīlestība, kas iedota kā iespēja tuvoties sev pašam.

 

Kā jau teicu, katram ir sava Patiesība, un katram pašam tā ir jāmeklē, taču mana pieredze gada laikā ir devusi nelokāmu pārliecību un ticību tam, ka veselības problēmas pazūd kā knipis, kad esi patiesi un pašā saknē apzinājies mācībstundu, ko šī slimība atnākusi pavēstīt. Es esmu pieredzējusi uz savas ādas, ko nozīmē dziedināšanās caur apziņas transformāciju.. un katru reizi domājot par šo pieredzi, man pateicībā birst asaras. Un tas, ko šāds iznākums prasīja, bija drosme un nelaužama vēlēšanās kļūt atbildīgam par savu dzīvi, veselību un mācīties iet pazemībā tur, kur gribas krist upura važās un sevis žēlošanā.

 

Tāpēc no savas pieredzes – jo tas ir viss, par ko es drīkstu runāt – varu teikt vienu, ka uzturs nav zāles, tā nav veselības panaceja, kas dziedinās pasauli. Tas ir instruments ķermeņa atbalstīšanai, tā ir cieņas izrādīšana pret šo neatkārtojamo brīnumu, tā ir absolūti nepieciešama veselības sastāvdaļa, taču tas neārstē. Jebkuras pārtikas nepanesības, alerģijas, kaites.. tās nav uz mūžu, ja vien esi cītīgi apņemties iet līdz galam, iet pēc savas atbildes un strādāt ar sevi.

 

 

Kā es nonācu pie savas Patiesības?

Strādājot klīnikā ar onkoloģijas pacientiem, es dzirdēju ļoti daudz dažādu stāstu, kas mani mudināja uz pārdomām un meklējumiem, par to, kas ir tas neredzamais, iztrūkstošais posms, kuru neizmanto neviens dziednieks, uztura speciālists, ārsts.. Es dzirdēju stāstus no cilvēkiem, kuri piekopa ar “izcilību” novērtējamu dzīvesveidu pirms vēža diagnozes- sportiski, meditējoši, veselīga uztura mīloši cilvēki, kuri rūpējas par sevi gan fiziski, gan emocionāli un garīgi.. Šīs it kā šķietamās “netaisnības”, mani dzina meklēt tālāk, dziļāk. Ir jābūt vēl kaut kam.. karmai un iepriekšējām dzīvēm ticēju jau sen, kopš sevi atceros apzinātā vecumā.. bet kur ir tas instruments, vai tad tiešām nav nekas, ko iesākt, ja apzinies, ka varbūt sastrādāji šmuci iepriekš, un tagad saņem atpakaļ pēc paša nopelniem..?

 

Un tā mani kaislīgie meklējumi vainagojās piepildījumā.. kad skolnieks ir gatavs, ierodas skolotājs. To rakstu savā pirmajā grāmatā “Topi Vesels”. Būtībā, tajā grāmatā ir sarakstīts daudz kas, ko daudz dziļāk izprotu tikai tagad. Man pašai ir vērtīgi to pārlasīt.. Šobrīd esmu aizvirzījusies mazliet pa citu taciņu sevis izziņā, ne tikai veselības izziņā. Un es ticu - ja vien cilvēks ļoti vēlas, ja vien tas ir viņa dvēseles ceļš.. atbildes nāks, risinājumi nāks.. un brīnumi notiks. Ik. Uz. Soļa!

 

 

Konsultācijas

Ja arī Tu jūti, ka ir šajā pasaulē kaut kas vairāk, neredzams, varbūt pagaidām neizskaidrojams, un tici, ka veselības problēmas ir tikai iespējas uzzināt par sevi vairāk.. Tiekamies uz sarunu?

Piesakies konsultācijai, rakstot uz ance@topivesels.lv.

Konsultēju 35km no Rīgas, nokļūšanai nepieciešams personīgais transports.

 

 

Autors: Ance Anna Šternberga

Iemīlies rūpes par sevi! Iemīlies sevī!

1 komentārs:

  • Lieliskas atziņas, Ance! Paldies! Pilnībā Tev piekrītu. Uzturs ir svarīgs, tas ir vēl viens veids kā cienīt savu ķermeni, dodot tam vislabāko. Bet ļoti daudz kas atkarīgs no tā, kādas domas ir mūsu galvā. Un cik tās ir "pareizas" vai "nepareizas" saprotam tikai ar laiku, ar pieredzi. Uz strādāt ar tām ir visgrūtākā māksla dzīvē. Tu to esi agri sapratusi, tev viss izdosies!


Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB