Sievietes mīlestība - pret sevi.


Manas pārdomas par sievietēm un nepieciešamu mīlēt sevi tādu, kādu Dieviņš ir radījis! Es šo rakstu Tev, taču vēl vairāk- pati sev. Kā atgādinājumu, kā mierinājumu, ka Visums mīl arī mani, kaut arī ne vienmēr izpildos pēc tās labākās skalas. Visums mīl mūs visas, un visvairāk tās, kuras no sirds mīl pašas sevi un pasauli sev apkārt.

Sievietes veselība

 

Sievietes veselība slēpjas patiesā mīlestībā pret sevi. Vesela sieviete mīl sevi, savu ķermeni tieši tādu, kādu Dieviņš viņai iedalījis- ar pilnībām un nepilnībām! Sieviete, kura mīl sevi, var patiesi mīlēt arī otru un visu pasauli- tieši tādu, kāda tā ir.

 

Patiesa mīlestība ir līdzsvars, Visuma likumu pielūgšana, dzīvošana pēc šiem likumiem un dziļš iekšējs miers un klusums. Īstā mīlestībā vārdi kļūst lieki, paliek tikai vēlme tajā dalīties. Un samīļot- gan sevi, gan apkārtējos.

 

Veselība ir veselums, tāpat arī mīlestība. Mēs nevaram vienu mīlēt, otru tikai bišķīt. Mēs mīlam, vai nemīlam. Tā kā mīlēt sevi ir, manuprāt, visgrūtākais uzdevums šajā dzīvē- to iemācoties, viss pārējais saliekas pa plauktiņiem, arī veselība.

 

Vai gadījumā Tevi nepārņem pilnīgs miers, brīdī, kad atļauj sev būt pašai? Nekādu "bet", vienkārši atļauj būt sev, ar saviem trūkumiem, ar visu to, ko iepriekš vēlējies nomaskēt, noslēpt. Kā milzīgs rūpju un saspringuma mākonis noveļas no pleciem. Tev vairs nekas nav nevienam un sev pašai jāpierāda- tagad ir labi būt tādai, kāda esi.

 

Pēkšņi pazūd galvas sāpes, migrēnas un aizcietējumi, jo cīņa pret sevi, kategorsims un sevis nepieņemšana ir pazudusi. Ļaušanās notikumiem, ļaušanās sava ķermeņa dabīgajam ritmam, cauri gadalaikiem, cauri vecuma posmiem, cauri ik mēneša svinībām, atbrīvo ķermeni no stagnācijas, stīvuma, enerģijas blokiem, kas visbiežāk rodas tieši cistu, sabiezējumu, fibroīdu veidā gan reproduktīvajā sistēmā, gan citur ķermenī. Ļauj iemīlēties sevī, tici man, cilvēki nevērtē Tavu ķermeni, bet gan to gaišumu, kas mīt katrā no mums.

 

 

Sievietes sportā

 

Mūsdienu fitnesa kults ir sadragājis šo trauslo būtņu spēju mīlēt un pieņemt savu ķermeni tādu, kāds tas ir- līdz ģībonim skrienot pa tredmill, lai ielīstu ar nodomu nopirktajās nedabīgi šaurajās biksēs. Arī sešpaka un liels stingrs dibens vairs nedod gandarījumu, jo savos dziļumos esam aizmirsušas būtiskāko- būt maigām, mīlošām pret sevi neatkarīgi no tā, kādā stāvoklī ir mūsu augumi.

 

Kaut arī es pati katru dienu sportoju, apmeklēju treniņus un patstāvīgi trenēju savu ķermeni, es to daru veselības vārdā, un tāpēc, ka man patīk varēt. Man patīk redzēt, ka mans ķermenis ir daudz spēcīgāks, nekā pirms slimības, man patīk sajust, ka es varu noskriet 

vairāk, uzlēkt augstāk. Man patīk izkopt sava ķermeņa spējas. Taču arī man nereti nākas apstāties un pajautāt sev- vai tiešām es mīlu 

savu ķermeni tādu, kāds tas ir tagad, vai es mīlēšu to tikai tad, kad būšu noskrējusi rīta krosu?

 


Ir labi daudz varēt, būt stiprai gan fiziski, gan garīgi, taču svarīgāk par to, ir mācīties būt vājai un maigai, ļaujot vīrišķajām enerģijām šajā pasaulē būt pārākām un stiprākām. Tas nenozīmē, ka mums ir jāpārstāj skriet rīta krosiņi, kas mums tik ļoti uzlabo omu un pašsajūtu, tas nenozīmē, ka mums ir mazāk jāvar. Ar šo es cenšos pateikt, ka mums ir jāmāk būt ļoti, ļoti maigām un sievišķīgām savā varēšanā. Un tas vairs nav tik viegli.

 

 

Rendaina Lūisa, Austrumu medicīnas maģistre, savā grāmatā "Sievietes auglībai" apskata kādu interesantu korelāciju starp neauglību un pārmērīgu fitnesu sieviešu vidū:

 

"Es esmu redzējusi daudzas sievietes, kas katru dienu ir trenējušās, nodarbojušās ar aerobiku vai cilājušas hanteles un tagad ķermeņa maigo izliekumu vietā ir izteikta muskulatūra. Pat šādas relatīvs iņ un jaņ līdzsvara trūkums var atņemt reproduktīvajai sistēmai vajadzīgo esenci (spēku). Vēdera muskuļi kļūst stingri, bet iegurņa orgāniem paliek par maz vietas elpošanai. Dažām sievietēm, kas patstāvīgi nodarbojas ar sportu, es iesaku atmest vēdera vingrojumus, lai uzlabotos asiņu piegāde vēdera dobuma lejasdaļas orgāniem un viņas varētu palikt stāvoklī."

 

 

Par sieviešu varēšanu sievišķīgā manierē

 

Manuprāt, jogas skolotāja Tija Kazāka šo paskaidro apbrīnojami trāpīgi, izmantojot jogas praksi, kā analoģiju ar sievišķības kultivēšanu dzīvē:

 

"(..) sieviete drīkst varēt un arī var, bet cieš, ja cenšas kaut ko pierādīt. Pierādīt pati sev, pierādīt otrai sievietei, pierādīt vīrietim vai visai pasaulei.

 

Pierādīšana, kontrolēšana, vērtēšana, kritizēšana, kategorizēšana, varas spēles un „es zinu, kā ir pareizāk” pozīcija spēj neticamā ātrumā sagraut sievietes ķermeni – gan praksē uz jogas paklājiņa, gan dzīvē.

 

Cīņas un konkurences enerģija bloķē sievišķās enerģijas plūsmu un atņem viņai spēku. Cīņas vietā sieviete praksē var iepludināt maigumu un mīļumu.

 

Tas nozīmē - nesalīdzināt sevi ar blakus stāvošo sievieti. Sieviete tā vietā var baudīt pati sevi – savu ķermeni, savu elpu, savas kustības - pati savu sabiedrību un klātbūtni notiekošajam. Baudīt laiku, kuru viņa velta pati sev. (..) Konkurences vietā likt savstarpēju cieņu un mīlestību.

 

Jogas prakse pati ļauj sievietei atklāt, ka tieši viņas vājums, kaut kā nevarēšana (taču ne – nevarīgums) un savas nevarēšanas pieņemšana ir viņas patiesā spēka avots.

 

„Mīksta”, plūstoša, plaša ir tikai viņas apziņa un attieksme. Sievietes ķermenis prakses laikā ir stiprs, varošs, spēcīgs. "

 

Pilnu Tijas rakstu lasi šeit!

 

 

Kādu sievieti iekāro vīrietis?

 

Visvieglāk to būtu pajautāt viņiem pašiem, taču atbilde jau ir skaidra tāpat- tādu, kas iekāro pati sevi, tādu, kas sevi mīl un dievina sevi tieši tādu, kāda viņa ir. Sievieti, kura apzinās savu vērtību, kura apzinās savu seksualitāti un zina, kā to izmantot. Sievieti, kura pārsteidz, kura mīl, kura rūpējas gan par sevi, gan par apkārtējiem, kura rada drošību un patvērumu vīrietim pārnākot mājās. Vīrietis alkst maigu, trauslu un sievišķīgu sievieti, kura mīl. Un ja viņa mīl sevi, viņa var mīlestībā dalīties bez nosacījuma un bez ierobežojuma. Šāda sieviete staro, viņai acīs ir tā dzirkstelīte, kuru vīrietis meklē.

 

Es lūgšu visus vīriešus, kuri lasa šo rakstu, apstiprināt vai noraidīt šo faktu, lai esam drošas, ka arī mūsdienās vīrieši aizvien vadās pēc saviem instinktiem un meklē sievietēs viņu īsteno būtību un sievišķo enerģiju.

 

Ir jāsaprot, kas vīrietim ir svarīgi, lai spētu viņam to dāvāt.

Mērķis, motivācija, sacensības, rezultāts, uzvara un iespēja atjaunot spēkus jaunam uzrāvienam. Vai mīloša sieviete to visu var palīdzēt sasniegt?

 

Ar savu mīlestību sieviete neapzināti liek vīrietim sacensties par rezultātu, motivējot uzvarai, kuru atnest mājās kā godalgu, kā savas mīlestības apliecinājumu.

 

Sieviete rada mājas sajūtu vīrietim, viņa zina, ka mājas ir vīrieša patvērums, kur viņš var atgūties pēc garas darba dienas, saņemot galdā klātas vakariņas, klusumu, mieru un labu seksu (tas vīrietim nav mazsvarīgi!)

 

Vīrietis nejūtas drošībā blakus sievietei, kura izurbs sienā caurumu daudz taisnāk un uzstādīs plauktus viņa acu priekšā. Manuprāt, šāda prasme ir ļoti noderīga, ja esi viena mājās un nav kam šo darbiņu padarīt, taču ja mājās ir vīrietis, darbs ir jādara viņam. Palūdz viņam izdarīt kādu vīrišķīgu darbiņu, Tu pat nevari iedomāties, kādu prieku tas viņam var sagādāt, jo tas liek justies viņam svarīgam, spēcīgam un vīrišķīgam.

 

Vīrietis izvēlas sievieti, kas ir trausla, taču no tām, kuras rada sāncensības garu- izvairās. Jo tas taču nav dabīgi- attiecībās sacensties un konkurēt vienam ar otru, mums drīzāk būtu jāiemācās vienam otru papildināt un kopīgi augt.

 

"Sievietei ieteicams kļūt paļāvīgākai partnerattiecībās un nekonkurēt ar vīrieti, mēģinot kļūt viņam līdzīgai. Apzināties pašai savu – sievišķo „spēku”, kurš nevis konkurē, bet gan līdzsvaro vīrišķo." -Tija Kazaka

 

 

Sievietes ķermenis kā templis

 

"Iztēlojies sievieti, kura mīl savu ķermeni.

Sievieti, kura tic, ka viņas ķermenis ir pietiekams, tieši tāds, kāds tas ir.

Kura svin tā ritmus un ciklus kā brīnišķīgu iespēju.

Iztēlojies sievieti, kura godā savu patstāvīgi mainīgo Dievietes ķermeni. Sievieti, kura svin savu gadu uzkrāto viedumu. Kura atsakās izlietot savu vērtīgo dzīves enerģiju, lai maskētu šīs laika izmaiņas savā ķermenī un dzīvē.

Iztēlojies sievieti, kura iemieso savu garīgumu.

Sievieti, kura godā savu ķermeni kā svēto dzīves gara templi. Kura dziļi ieelpo pateicībā par dzīvi kā tādu.

Iztēlojies sievieti, kura mīl savu ķermeni. Caur dzīves cikliem un sezonām.. Neatkarīgi!" -Wild Woman Sisterhood

 

 

Necīnīties, bet mīlēt, pieņemt un iekārot sevi, ķermeni un pasauli. Sieviete ir maiga visās savās darbībās, un nav svarīgi, kāds ir viņas dzīves aicinājums un profesija. Sieviete var skrūvēt mašīnas, un būt daudz sievišķīgāka par to dāmīti, kura caurām dienām lako citām dāmītēm nagus. Viss ir tajā, KĀ sieviete dara savu darbu, veic savus pienākumus un dzīvo savu dzīvi. Sieviete visu dara ar mīlestību un maigumu. Sieviete smejas, sieviete mirdz, iedvesmo un mīl. Par sievišķīgām sievietēm!

 

 

Autors: Ance Anna Šternberga

Pārmaiņas dzīvesveidā prasa milzu pūles, enerģiju un piespiešanos, taču vairāk par visu es zinu, ka tas ir tā vērts.

1 komentārs:


Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB