IHCAN Autoimunitātes konference Londonā


Tā kā esmu BANT (British Association of Nutritional Therapists) un ANP (Association of Naturopathic practitioners) biedre, mans uzdevums ir regulāri papildināt savas zināšanas gan apmeklējot konferences, gan lasot jaunākos pētíjumus uztura un veselības lauciņā, kā arī piedaloties vebināros un rakstot dažādus reflektīvus ziņojumus.

 

2017. gada maijā pieteicos apmeklēt 2 konferences- vienu par autoimunitāti un veidiem, kā ar to tikt galā, otru par sporta uzturu. Kamēr sporta uztura konference ir vēl tikai priekšā, vēlos padalīties pārdomās par aizvadīto autoimunitātes konferenci un tajā iegūto.

Uzreiz kopsavilkumā

 

Kas visvairāk “krita” acīs (tas pat bija jau tad, kad vēl studēju Londonā) bija fakts, ka Latvijā tik daudz kas nav pieejams- rīki, ar kuriem es personīgi varētu strādāt daudz labāk. Viens no galvenajiem stūrakmeņiem, protams, ir laboratoriju un pienācīgu, mūsdienīgu testu veikšana, lai noteiktu:

 • pārtikas nepanesības (daudz advancētākā līmenī kā tas ir pie mums);
 • padziļināti analizētu disbakteriozes/mikrobioma stāvokli un dažādu infekciju, baktēriju un citu patogēnu klātbūtni, kā arī noteiktu, kādi dabīgi līdzekļi ir efektīvi cīņā ar šiem patogēniem;
 • zarnu caurlaidības analīzes;
 • autoimunitātes paneli, kas uzrāda imunitātes reaktivitāti uz dažādiem kairinātājiem, ļaujot risināt problēmu vēl pirms parādījušies simptomi;
 • glutēna nepanesības tests, kā arī padziļināta citu kviešu proteīnu analīze;
 • toksicitāte (smagie metāli, ķimikālijas, u.c.);
 • padziļināta uzturvielu blīvuma noteikšana organismā;
 • ģenētiskie testi, kas norāda uz dažādu slimību potenciālu risku, ļauj atrast cēloņus dažādām veselības novirzēm, kā arī palīdz piemeklēt trāpīgākās uztura piedevas un to formas;
 • un tā varētu turpināt ilgi...

Šie testi, protams, ir salīdzinoši dārgi un te nevarētu cerēt uz “nosūtījumiem” un citām atlaidēm, tāpēc atduros jau pie pirmā šķēršļa – cik daudz vispār Latvijā būtu gribētāju šādus testus veikt? Cik daudziem būtu tīri finansiāla iespēja veikt šīs analīzes?

 

Dzīvojot utopiskās domās, pieņemot, ka pieprasījums būtu, rodas nākošais jautājums – cik daudz speciālistu Latvijā zinātu, ko iesākt ar šādām analīzēm? Cik daudz imunologiem izteiktu pozitīvs zarnu caurlaidības tests vai disbakteriozes panelis, kas uzrāda H.pylori infekciju pacientam ar šķietamu alopecia areata (situācija, kurā neadekvātā daudzumā izkrīt ķermeņa apmatojums) vai B.Hominis infekciju pacientam ar uz medikamentiem nereaģējošu hronisku nātreni? Es neapstrīdu imunologu vai jebkura cita ārsta kompetenci, taču, manuprāt, Latvijā trūkst šāda veida zināšanas, pieeja un prakse.

 

 

Nonākot pie trešā jautājuma – ja pat arī atrodas speciālisti, kas zina, ko darīt, vai gala beigās Tu pats sāc izglītoties- lasi, klausies, meklē, un saproti, ko darīt- vai mums Latvijā ir pieejami līdzekļi, terapijas un citi rīki, kas nepieciešami, lai šīs problēmas risinātu? Lielākā daļa uztura piedevu (es runāju par augstākās iespējamās kvalitātes uztura bagātinātājiem, kuru lietošana tiešām IR jēgpilna) ir jāpasūta no ārzemēm, kas, savukārt, aizņem ne vien laiku, bet arī prasa papildu līdzekļus. Pie mums nav sastopamas arī daudzas terapijas, kas tiek plaši izmantotas ārzemēs, piemēram, bakterioterapija, gaismas terapija, ozonterapija (šī ir pieejama dažās ārstniecības iestādēs, taču neesmu dzirdējusi, ka cilvēki par to būtu pietiekami informēti un tas viņiem būtu plaši pieejams), aukstuma terapija brūno tauku šūnu aktivizēšanai, u.c.

 

Tāpēc jūtos mazliet strupceļā – gribot uzsākt ko jaunu, inovatīvu, radikālu, taču kā parasti atduroties pret vienu un to pašu- kā to uzņems sabiedrība, konkurenti, likumdošana un valdība.

 

  

Autoimunitātes konference – galvenie temati

 

Medicīniskās sēnes, epiģenētika, glutēns un zarnu caurlaidība bija galvenie apskatītie temati konferencē.

 

Par medicīnisko sēņu labvēlīgo iedarbību uz veselību es rakstīju jau iepriekš, taču konference ļāva iemest aci konkrētās devās un koncentrācijās, kas jāizmanto, lai šos brīnumainos radījumus izmantotu terapeitiskos nolūkos. Tāpat arī iepazinos ar jaunu kompāniju Hifas da Terra, kas šim jautājumam pievērsusies ļoti nopietni, izstrādājot pamatīgus, uz pētījumiem balstītus, potentus un koncentrētus medicīnisko sēņu preparātus. Tā kā esmu ieinteresēta specializēties ne tikai autoimunitātes lauciņā, bet arī sporta uztura un fiziskā snieguma veicināšanas praksē, šīs piedevas būs kaut kas, ko es noteikti plānoju izmēģināt arī uz savas ādas.

 

[ Starp citu, mums tika prezentēts pētíjums, kā padsmitgadīgam bērnam pēc gadu ilgas mikoterapijas (ārstēšana ar medicīniskajām sēnēm) izdevās atbrīvoties no 1. tipa diabēta ]

 

Ģenētiskie testi un to analizēšana diezvai jebkad būs mana sirdslieta vai specialitāte, es neesmu (pagaidām) līdz galam ieinteresēta iedziļināties specifisku gēnu ietekmē uz dažādām reakcijām organismā, taču es pavisam noteikti redzu, cik ļoti tas var palīdzēt ne vien atvieglot darbu speciālistiem, iesakot piemērotākās uztura piedevas, diētas plānus, treniņu programmas un citas dzīvesveida izmaiņas (kaut vai medikamentus un to devas), bet arī pašiem cilvēkiem labāk izprast savu veselību.

 

 

[ Atziņa, ko ieguvu – ja nekas, ko tu dari, nestrādā - vai nu sāc meditēt vai arī uztaisi ģenētisko paneli ]

 

Domāju, ka jau drīz cilvēki būs brīvi no nebeidzamiem diētu mēģinājumiem un eksperimentiem, jo varēsim noteikt sev piemērotākos (un nevēlamos) produktus pēc ģenētiskajiem testiem. Mēs varēsim izvairīties no bezjēdzīga mēģinājuma piekopt “veselīgo” vegānu uzturu, ja zināsim, ka ķermenis nespēj asimiliēt omega-3 taukskābes no augu valsts produktiem. Tad mums drīzāk jāpievēršas stipri garīgām praksēm, kuru rezultātā vajadzíba pēc fiziska ēdiena vienkārši pazūd.

 

Tāpat arī beigsies debates par to, vai ir jēga dzert uztura bagātinātājus vai nav- mēs vienkārši pēc analīzēm varēsim noteikt katram cilvēkam piemērotākos, trūkstošos un jēgpilnākos vitamīnus, ko iekļaut savā ikdienā attiecīgajā periodā (protams, ir dažādas alternatīvās medicīnas pieejas uztura bagātinātāju saderības diagnostikai, taču šoreiz mēs par Rietumiem). Bet atkal.. cik drīz to sāksim pielietot Latvijā, jo ārzemēs tas notiek jau diezgan smukos apmēros integratívās medicīnas ietvaros.

 

Glutēns un zarnu caurlaidība nav nekāds jaunums (par to rakstíju šajos rakstos), taču tas nenozīmē, ka tas ir mazāk svarīgs temats, tikai tāpēc, ka jau labi zināms. Tom O’Bryan, kas ir absolūts mans elks (ne tikai tāpēc, ka viņš ir izcili zinošs savā lauciņā, bet arī viņa humorpilnās un sirsnīgās personības dēļ), kārtējo reizi nošokēja klātesošos ar saviem jaunatklājumiem un pētījumiem glutēna un zarnu caurlaidības sakarā saistībā ar autoimunitāti. Dāvanā viņš visiem konferences dalībniekiem uzsauca 56 pētījumus šī temata sakarā. Kā mazs bērns gaida Ziemassvētku dāvanas, es gaidu, kad konferences organizatori pārsūtīs šos labumus arī man.

 

[ Nevarēju valdīt savu prieku, kad konferences laikā viņš pienāca pie manis parunāties par to, kā man veicas praksē :D Starp citu, šī ir jau otrā reize, kad satieku viņu aci pret aci ]

 

Protams, uzzināju vēl daudzas mazas nianses, piemēram, kā zema blīvuma holesterīns, ko mīlam dēvēt par “slikto” holesterīnu, palīdz aizsargāt zarnu trakta sieniņas no bojājumiem un darbojas kā antibakteriāls aģents gremošanas sistemā. Kā antobiotikas palielina autoimunitātes risku par 41%, bet asins pārliešana par 90%. Kā HSV1 (herpes/aukstumpumpu vīruss) iespaidīgi palielina risku attīstīt Alcheimera slimību.. un daudz, daudz šādu nianšu, par kurām es Latvijā vienkārši nedzirdu ārstus runājam. Vismaz ne publiski, sabiedrībā – tā lai visi, arī mēs, cilvēki mirstīgie, par to uzzinātu.

 

Protams, vēlreiz ieguvu kārtējo apstiprinājumu produktiem, receptēm un uztura piedevām, kuras ir vērts iekļaut autoimunitātes protokolos, taču par tiem plašāk dalīšos savās lekcijās un citos rakstos. Te īsumā uzskaitījums:

Lai pārdomām bagāti!

Jo bez pārdomām nerodas idejas, bez idejām nav mēģinājumu, bez mēģinājumiem nav rezultātu!

 

Topi Vesels

Ar atbildību pret sevi, dabu un veselību!

 

 

 

Autors: Ance Anna Šternberga

Pārmaiņas dzīvesveidā prasa milzu pūles, enerģiju un piespiešanos, taču vairāk par visu es zinu, ka tas ir tā vērts.

6 komentāri:

 • Paldies par rakstu! Labprāt kādreiz dzirdētu vairāk par pirmpienu... Cik reāli to dabūt no vietējas gotiņas? Vai ir kāda jēga jau no pārstrādāta tabletē?

 • Jēga ir, par to arī stāsts :)

 • Pirmpiens arī mani interesē.

 • Mani arī.

 • Sveika! Vai tur tika runāts arī par konkrētām autoimūnām saslimšanām (piemēram Vitiligo). Un vai šī sakarā ir vērts pie jums vērsties uz konsultāciju? (Manam puikam (7g) progressējošs vitiligo.

 • Bija arī dažas konkrētas saslimšanas. Bet lielās vadlīnijas visām autoimūnām saslimšanām ir vienas, jāpieslīpē tikai nianses.


Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB