10 ieteikumi, kā uzturēt veselu mutes dobumu dabīgā veidā

10 ieteikumi, kā uzturēt veselu mutes dobumu dabīgā veidā

Vai esi dzirdējis, ka cilvēka organisms sastāv no 90% baktēriju? Ja nē, tad pēdējais laiks iepazīties ar šo iemītnieku ietekmi uz mūsu organismu rakstā "Slimība sākas gremošanas traktā (pirmā daļa)" . Arī mute ir viena bagāta baktēriju krātuve, un mūsu uzdevums ir rūpēties par to, lai tur atrastos galvenokārt labvēlīgās baktērijas, tādējādi veicinot ne vien mutes un zobu veselību, bet arī uzlabotu imunitātes funkcijas. Šajā rakstā apskatīsim dažus līdzekļus veselīgai un dabīgai mutes higiēnai.

20 veidi kā atvieglot aizcietējumus!

20 veidi kā atvieglot aizcietējumus!

Nav noslēpums, ka ikviens no mums kaut reizi ir saskāries ar šo nepatīkamo problēmu- aizcietējumiem. Vai agrā bērnībā, vai jau vēlāk nepietiekama uztura, stresa, pārmērīga kofeīna vai emocionālu iemeslu dēļ- aizcietējumi ir mūsdienās plaši izplatīta problēma, un ik viens, kurš reizi "izbaudījis" neregulāras vēdera izejas problēmas, zina to atvieglojuma sajūtu, kas seko, kad problēma tiek atrisināta. Tad nu lūk, padalīšos ar 20 naturopātiskiem veidiem, kā atvieglot aizcietējumus!

Skābēti kāposti- vērtīgākais atradums veselam zarnu traktam!

Skābēti kāposti- vērtīgākais atradums veselam zarnu traktam!

Tikai savā trimdas laikā (studējot prom no mājām), atklāju, cik patiesībā bagāta un veselīga tauta mēs būtu, ja spētu novērtēt to labumu, kas mums ir visapkārt, tos produktus, ar kuriem esam uzauguši un to dabu, kas sniedz mums tādu dzīvi, kāda tā ir, šeit, Latvijā. Es nekad tā īsti iepriekš nebiju aizrāvusies ar skābētu kāpostu un citu skābējumu lietošanu uzturā, taču tagad, kad esmu uzzinājusi, cik lielisks produkts patiesībā tas ir, gribu padalīties arī ar Tevi, mans gudrais lasītāj!