Uzvara pār ādas problēmām. Daces pieredze ar Atopisko dermatītu.


Ar Daci pirmo reizi satikos VERDANT eco SPA skaistajā, mierpilnajā un mājīgajā skaistumkopšanas salonā. Mūsu sarunā Dace atklāja, kāds ir bijis viņas ceļš, pirms radās ideja par  uzņēmējdarbību. Dace uzsver, ka viņas lielākais gandarījums būtu iespēja palīdzēt kādam, kuru skārušas ādas problēmas, daloties savā stāstā, kā viņa pati uzvarēja atopisko dermatītu.

Mani sauc Dace, esmu 28 gadus veca, “zaļā dzīvesveida” piekritēja jau 11 gadus, 5 gadus uzņēmēja ar “ekoloģisko novirzienu”. Dalīšos pieredzē ar savu cīņu ar Atopisko dermatītu cerībā, ka kāds varētu no slimības atbrīvoties tādā pašā vai līdzīgā veidā, kā es.

 

Šobrīd uzrunāju cilvēkus, kas jebkad vai joprojām saskaras ar ilgstošām un nepatīkamām ādas problēmām, tādām kā ekzēma, dermatīts, ādas sēnīte u.c., un, lai tās novērstu, ir devušies loģiskā gājienā pie ārsta.

 

Loģiski, jo, ja esmu slims, dodos pie ārsta. Ģimenes ārsts paskatās un saka – slima āda, izskatās pēc dermatīta, jādodas pie dermatologa. Tu pie sevis nodomā – laikam labāk nepažēlot naudu un iet pie kāda populārāka dermatologa kādā glaunākā privātajā klīnikā. Pieraksties uz šo klīniku laikus uz priekšu, samaksā 32 EUR par konsultāciju.

 

Viņš uzmet aci skartajiem ādas laukumiem un pārliecinoši uzstāda diagnozi – atopiskais dermatīts. “Mūsdienās tik izplatīta problēma, katru 2. dienu redzu šādus gadījumus!”

 

Hroniska saslimšana, sarkani, sausi, stipri niezoši un sāpoši plankumi uz dažādām ķermeņa daļām (manā gadījumā – seja, kakls, rokas). Pēc medicīniskās definīcijas tā ir hroniska (ieilgusi), bieži ģenētiski pārmantota ādas saslimšana ar nezināmu vai nenosakāmu izcelsmi.

 

Izraksta receptes uz hormonālo ziedi, ko lietot 2x dienā līdz 2 nedēļām, īpašu dušas želeju, kas mazgāšanos padarīs patīkamāku, intensīvi mitrinošus speciālos aptieku krēmus kas radīs tūlītēju atvieglojumu, antihistamīnu tabletes, kas nomierinās ādu un niezi, un apmeklējuma beigās ieteiks samazināt stresu. Ārsts ir izdarījis savu darbu.

 

Apmeklējumam seko cerību pilnais gājiens uz aptieku un saviļņojums, ka nu tikai pēc 2 nedēļām būšu vesela.

 

Diemžēl, tā nenotiek.

 

Hormonālā ziede rada atvieglojošu sajūtu, bet tikai uz brīdi. Pēc hormonālās ziedes terapijas (līdz 1 ned.) parasti ir regress, jo āda pie ziedes pa šo laiku ir pieradusi un prasa vēl. Hormonālās ziedes ilgstoša lietošana rada ādas atrofiju, maina ādas struktūru. Āda paliek plānāka, trauslāka, vēl sausāka. No manas pieredzes tas nozīmē, ka nieze un dedzināšana kļūst vēl mokošāka. Turklāt jebkura hormonāla iejaukšanās var izjaukt organisma hormonālo balansu, kas var nekad neatjaunoties.

 

Dušas želeja un speciālie krēmi mitrina gan, bet izskatu tas neuzlabo un niezi un diskomfortu arīdzan nē. Tā pat arī mulsina kaitīgās vielas šo dermatologu ieteikto līdzekļu sastāvos- īpaši mulsina augstais minerāleļļas/šķidrā parafīna saturs (lēts naftas pārstrādes blakusprodukts, kas pārklāj ādu ar neelpojošu plēvīti), u.c. 

 

 

Uz nakti izdzertās antihistamīna tabletes sākumā palīdz, bet ar katru lietošanas reizi efekts mazinās, turklāt tabletes rada miegainību un trūkst enerģijas. Un stress no tā, ka slimība un diskomforts nepāriet, gribot negribot palielinās.

 

Tātad, kādēļ šāda ārstēšana nepalīdz? Jo tā nenovērš cēloni, bet tikai apārstē sekas!!

 

Ādas problēmas ir signāls tam, ka kaut kas nav kārtībā pašā organismā. Lai atbrīvotos no veselības problēmām, ir jāmeklē cēlonis! Man paveicās, ka vēlmē rakties līdz cēlonim, man izdevās atrast gan ieinteresētus ārstus, gan zinošus alternatīvās medicīnas speciālistus.

 

 

Ceļš uz citādāku domāšanu un veselību

 

1.posms

 

Pirmoreiz ar šādām ādas problēmām saskāros 17 gadu vecumā (pirms ~11 gadiem). Sākumā bija daži sārti, niezoši pleķīši, bet tie ātri izplatījās arī pa rokām, kaklu un seju. Toreiz pēc vairāku dārgu dermatologu ieteiktām (diemžēl neveiksmīgām) terapijām apmēram pusotra gada garumā, nolēmu izmēģināt alternatīvu.

 

Devos pie kādas radinieces, kas, izrādās, nodarbojas ar "veselības lietām", izmēģināt kādu interesantu diagnostiku- Imago. Pārsteigums bija, kad man pirmo reizi uzdeva negaidītu jautājumu – “vai tu vispār dzer ūdeni?” Šādu jautājumu man nekad nebija jautājis neviens ārsts! Līdz tam ūdeni speciāli nelietoju, jo kā daudzi, arī es uzskatīju, ka šķidrums ir tā pati sula, tēja, limonāde un zupas, ko ikdienā uzņemu. Šim manam atzinumam sekoja apmēram 15 min. pamatojumi šūnu līmenī un argumenti, kādēļ dienā jāizdzer vismaz 1,5 litri tīra, laba, negāzēta ūdens, un ko ūdens trūkums var nodarīt cilvēka organismam.

 

Šis bija apvērsums manai domāšanai, un tas iedvesmoja mani vairāk iedziļināties organisma dabiskajos procesos. Paralēli ūdens nozīmei, tika izanalizēti arī mani ēšanas paradumi un sastādīts produktu saraksts, no kuriem būtu jāizvairās, kā arī ieteikti dabīgi uztura bagātinātāji diagnosticēto organisma problēmu risināšanai, kas jālieto 7 mēnešu programmas veidā – sākotnēji organisms jāsagatavo attīrīšanai, attīrīšanas I etaps, attīrīšanās II etaps (pēc kura būtu jānāk pirmajiem rezultātiem), organisma pabarošana un nostiprināšana nobeigumā. Protams, tika ieteikti ādas kopšanas līdzekļi, kas nesatur sintētiskas vielas, kas varētu būt ādai kairinoši, un ādas elpošanu ietekmējoši.

 

Jāsaka, ka ievērot diētu un uztura bagātinātāju lietošanu pareizajā laikā, ar īstajām ēdienreizēm un izdzert minimālo 1,5 l ūdens sākotnēji ir grūti. Kopšanas līdzekļu un kosmētikas nomainīšana man gan bija ārkārtīgi aizraujošs process. Sāku sīki un pamatīgi iedziļināties produktu sastāvos, izzināt to nozīmi. Jau toreiz man interesanti likās, ka mani dermatologi izraksta aptieku krēmus ar kaitīgām vielām sastāvos, kamēr ir tik plašs dažādu intensīvi mitrinošu, nomierinošu, hipoaleģisku, antibakteriālu krēmu arī ekoloģisko produktu plauktos.

 

Pirmie ādas uzlabojumi atnāca jau pēc 3 mēnešiem. Izgāju programmu līdz galam un biju vesels cilvēks. Un tā 11 gadus, kuros savu veselību turpināju uzturēt ar ūdeni un tikai ekoloģiskas kosmētikas lietošanu. Pateicoties izzinātajam par ekoloģisku kosmētiku un dēļ tā, ka nebija neviena salona, kur varētu saņemt skaistumkopšanas pakalpojumus ar nekaitīgu kosmētiku, šajā laika posmā arī izveidoju Rīgā pirmo eko salonu Verdant Eco SPA.

 

*Kā atpazīt eko kosmētiku, lasi šeit. 

 

2. posms

 

Otrais ādas problēmu posms sākās 2015. gada janvārī. Tā pati notikumu gaita. Uzreiz devos uz minēto diagnostiku pie radinieces, un sastādījām programmu. Šoreiz diemžēl atveseļošanās process nebija tik gluds. Kompleksā organisma sakārtošana nenesa rezultātu, tādēļ caur sava salona frizieri, atradu lielisku ģimenes ārsti, kas kopā ar mani bija gatava aizrakties līdz cēlonim. Paralēli dabiskās attīrīšanās programmai, tiku sūtīta uz dažādām izmeklēšanām - ādas nokasījumi, biopsija, biežas asins, urīna analīzes, nosūtījumi pie alergologa, infektologa.

 

Tas, kas kaut ko būtisku uzrādīja, bija ādas biopsijas analīze, ar slēdzienu “virspusēja dermāla vaskulāra reakcija” un “toksiski alerģiskas ģenēzes”, kas vienkāršiem vārdiem liecina par kādu toksisku procesu izraisītāju organismā, kas iedarbojas uz asinsvadu sieniņām (galvenais un mierinošais secinājums- ādas problēmu cēlonis nav ģenētisks, bet iegūts).

 

Asins analīzēs uzrādītais paaugstinātais ASO (iekaisuma faktors) un, visbeidzot, kopogrammas analīze, kas uzrādīja vienšūņu-parazītu klātbūtni zarnu traktā, beidzot radīja cerību, ka problēmas izraisītāji ir atrastie parazīti.

 

Izgāju 2 nedēļu antibiotiku kursu (Metronidazolum + BISEPTOL), jo biju gana nogursi no slimības izraisītiem simptomiem un dabīgās zāles aizņemtu pārāk ilgu laiku, līdz problēmu atrisinātu. Pēc antibiotiku kursa vairāk kā gada mocības bija galā. Tieši tik vienkārši. Iemesls bija parazīti, kas izjauca iekšējo orgānu darbību, radīja organismā intoksikāciju un no tā cieta āda.

 

 

Stāsta morāle

 

Cerībā uz ādas sēnītes izmeklējumiem, otrā posma sākumā tiku nosūtīta arī pie kādas populāras dermatoloģes. Uz sēnīti izmeklēta netiku, bet tā vietā saņēmu konsultāciju, diagnozi “atopiskais dermatīts, kas ir ģenētiski pārmantots” (kaut arī nevienam radiniekam tāds nav) un recepšu kaudzi. Ja es būtu samierinājusies ar viņas teikto, visticamāk joprojām mocītos, špricēdama hormonus un piesārņodama savu organismu, lietojot tabletes un krēmus ar kaitīgām vielām. Nedrīkst samierināties ar atbildi– “Tas ir ģenētiski, pieņemiet!”. Kādam šādas problēmas ir ģenētiski pārmantotas, bet manā un daudzos citos gadījumos, tas var būt vienkāršs cēlonis, kas tikai ir jāatrod.

 

Šis ir aicinājums cilvēkiem ar ādas un citām veselības problēmām nepadoties un nepaļauties uz viena ārsta viedokli, jo ārsts var kļūdīties, bet jums šī kļūda var maksāt veselību. Cēlonis un problēmas atrisinājums var būt ļoti vienkāršs un atrisināms dažu nedēļu laikā. Man tie bija vienšūņi-parazīti, kas pat bērniem lielākoties nekādu ļaunumu nenodara. Turpmāk zināšu, ko pārbaudīt pirmo, ja līdzīgas problēmas atkārtosies.

 

Ārsts var izdarīt visu pēc sirdsapziņas un pēc medicīnas grāmatām, bet mums pašiem ir jābūt atbildīgiem un ieinteresētiem atrisinājumā. Atrodiet cilvēkus, kas ir gatavi rakties līdz slimības cēlonim un skatās uz jums kā uz individuālu organismu, nevis kārtējo problēmas nēsātāju. Šie cilvēki var būt mediķi, bet bieži tie ir arī cilvēki bez medicīniskās izglītības.

 

Noteikti neaizmirstiet, ka mūsu organismu ietekmē arī tas, ko liekam sev virsū. Pētiet sastāvus, izvēlieties ekoloģisku kosmētiku, eksperimentējiet un atrodiet īsto! Jūsu āda to novērtēs un atveseļošanās procesi notiks raitāk.

 

Neskatoties uz visiem nepatīkamajiem dzīves posmiem, esmu priecīga par šādu pieredzi, jo tā ir rezultējusies veselīgākā domāšanā un mīlestībā pret ekoloģisku kosmētiku, tā aizvedot pie ekoloģiskas uzņēmējdarbības. Jo, ja nebūtu parādījušās ādas problēmas, es visticamāk nebūtu aizdomājusies, ko lieku sev virsū un ar kādu kosmētiku savu ādu kopju.

 

 

Iesaku izlasīt Ances rakstu, kas iedvesmoja ar savu pieredzi dalīties arī man. 

 

 

Dace Šrādere

Konsultēja dr. I.Petraškēviča un nutricioloģe S.Filipenoka

 

 

 

SOS posmos palīdzēja:

 • Attīrīšanai – “Mana aromstudija” Sejas attīrītājs ar gurķu ekstraktu;
 • Tonizēšanai – “Bbfactory” lavandas ziedūdens, “Dabba” pelašķu ziedūdens;
 • Nomierināšanai - Sejas maska bbfactory Attīrošā ar kaolīnu – lietoju 2 x nedēļā, lai nomierinātu sakairināto ādu, izlīdzinātu ādas toni;
 • DD krēms MADARA – uz lūpām, uz vietām, kas lobās, kā roku krēms;
 • BIOTURM Silver Salbe antibakteriāls krēms– nomierina sakairinātu ādu, nomatē, gan sejai, gan ķermenim;
 • Odylique Spot on serum (agrāk Essential Care first aid lotion) – nomierina niezošos laukumus, atvēsina;
 • Lavera Basis sensitiv lūpu balzams;
 • Dr. Organic Tea Tree Skin lotion – mitrinošs, antibakteriāls losjons ar tējas koka eļļu;
 • MADARA herbal deodorant – īpaši atveseļošanās laikā ir ļoti svarīgi lietot dezodorantus, kas nodrošina netraucētus svīšanas procesus;
 • Sejas procedūra Skin food 1x 2 nedēļās, Verdant Eco SPA – pēc procedūras sejas āda jutās un izskatījās daudz, daudz labāk. Tiek izmantotas nomierinošas un maigas vielas un sausie ādas laukumi kārtīgi pabaroti ar organiskiem sviestiem masāžas laikā;
 • Ietīšanās ar SAPRO dūņām 1x 2 nedēļās, Verdant Eco SPA – rada atvieglojošu, svaigu sajūtu un mazina kairinājumu.

 

 

 

Autors: Ance Anna Šternberga

Iemīlies rūpes par sevi! Iemīlies sevī!Komentāru nav

Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB