Jūlija Gūtmane - vizāžiste, Dr.Hauschka grima māksliniece


Nevienam manam sekotājam, šķiet, nav jaunums, ka mans mīļākais kosmētikas zīmols ir Dr.Hauschka. Tā kā ir svētku laiks, kur notiek gan darba balles, gan ģimeniska svētku svinēšana, labi izskatīties un beidzot kārtīgi sapucēties, šķiet ir sieviešu dabīgais stāvoklis decembrī. Vismaz tā tas ir man, jo uzskatu decembri par savu jubilejas mēnesi (mana dzimšanas diena ir tieši svētku laikā!), kur cenšos svinēt katru dienu, svinēt savu dzīvi un sevi pašu. Pagājušo gadu šajā laikā atklāju zīmolu Dr.Hauschka pavisam citā gaismā – caur vakara grimu.

Man tas bija liels pārsteigums, kad, pirmkārt, dabīga kosmētika var radīt tik skaistu izskatu, kas neatšķiras no sintētiskās dekoratīvās kosmētikas, un, otrkārt, ka šis pilnais make-up nerada absolūti nekādu diskomfortu un vēlēšanos no tā tikt vaļā pēc iespējas ātrāk. Gluži pretēji, pirms sagurusi pēc balles gāju gulēt, kosmētiku atcerējos noņemt tikai tāpēc, ka ieskatījos spogulī – tā negrauza acis un neradīja smagnēju, neelpojošu sajūtu, tā neaicināja izberzēt acis no liekās, nospiedošās grima kārtas. Tā netraucēja, nekairināja ādu kā to dara citi, ķīmiski kosmētikas zīmoli.

 

Es atradu arī savu vizāžisti – Jūliju Gūtmani, kura ir tieši zīmola Dr.Haushka grima māksliniece. Tagad, ja man ir nepieciešams grims, es izvēlos griezties tieši pie Jūlijas, jo viņa strādā ar dabīgu (manu iecienītāko) kosmētiku, to labi pārzina un dalās ar dažādiem knifiņiem krāsošanās procesā. Lieki piebilst, ka pats rezultāts vienmēr ir lielisks! Tāpēc šajā svētku laikā es vēlos padalīties ar Jūlijas vārdu, un aicināt dāmām pievērsties naturālā grima pasaulei, jo pretēji iepriekš uzskatītajam – tas ir noturīgs, skaists un pats par sevi – nekaitīgs ādai un veselībai!

 

Jūlija Gūtmane par savu darbu, zīmolu Dr.Hauschka un grima pasauli.

“Mani sauc Jūlija Gūtmane. Esmu profesionāla vizāžiste, galvenokārt specializējos modes un kāzu jomā, kā arī esmu Dr. Hauschka grima māksliniece Latvijā. Uzskatu, ka jebkura skaista make-up pamatā ir kopta, veselīga un starojoša sejas āda. Ar dekoratīvās kosmētikas palīdzību mēs tikai izceļam dabisko skaistumu, mūsu iekšējo starojumu un noslēpjam mazos ādas defektus. Svarīgi ir atrast līdzsvaru. Man ļoti patīk teiciens: “Beauty comes from within, but there’s nothing wrong with giving a little love on the outside too.”.

Kā sāki interesēties par kosmetoloģiju un vizāžistes profesiju?

Man patīk cilvēki un cilvēkiem patīk justies skaisti, - tas ir viens no iemesliem kāpēc jau 10 gadus darbojos skaistumkopšanas pasaulē. Esmu pabeigusi Rīgas Stila un modes tehnikumu, jo negribēju mācīties vidusskolā tās klasiskajā izpratnē. Ņemot vērā, ka vēl no mākslas skolas laikiem man bija izveidojusies laba zīmēšanas un gleznošanas bāze, jau pirmajā mācību gadā sāku strādāt dažādos ar meikapu saistītos projektos. Diemžēl, vizāžista profesijā nav iespējams iegūt augstāko izglītību, tāpēc studijas turpināju Latvijas kultūras akadēmijā, kas šobrīd man ļoti noder komunikācijā ar klientiem un make-up meistarklašu vadīšanā.

Kāpēc izvēlējies strādāt ar Dr. Hauschka zīmolu?

Es mēdzu teikt, ka Dr. Hauschka zīmols mani atrada pats. Pirms tam par dabīgo dekoratīvo kosmētiku biju tikai dzirdējusi, man tas bija pilnīgs jaunums. Iepazīstoties ar zīmolu mani aizrāva tā filozofija, augstā kvalitāte un lielais produktu klāsts. Pēc apmācībām Vācijā (Dr. Hauschka ražotne WALA atrodas BadBolā, Vācijā) ieguvu vēl lielāku izpratni un pārliecību, ka vēlos savu darbu saistīt tieši ar dabīgo kosmētiku. Mani iedvesmoja tas, ka savām acīm redzēju, kā produktos izmantotie ārstniecības augi tiek biodinamiski audzēti uzņēmuma dārzā - diedzētas sēklas, audzēti jauni stādi un ievākta raža. Kā produkti tiek ražoti saskaņā ar medikamentu standartiem, dziļu farmaceitisku izpratni, ilggadēju pieredzi un rūpēm. Manuprāt, mūsdienās, kad kosmētikas tirgū izvēle ir tik plaša, lietot dabīgo kosmētiku un strādāt ar to ir kaut kas īpašs, atšķirīgs.

Kādas ir priekšrocības izvēloties dabīgu kosmētiku? Gan ikdienā, gan profesionāli savā darbā?

Galvenā priekšrocība ir tāda, ka dabīgā dekoratīvā kosmētika ne tikai izdaiļo, bet arī kopj mūsu ādu, sniedz labsajūtu. Tā ir ideāli piemērota arī iesācējiem, jo saplūst ar individuālo ādas toni un neradīs “maskas” efektu. Piemēram, pat tonālā krēma sastāvā ir tādas kopjošas sastāvdaļas kā pērkonamoliņš, granātābola ekstrakts, makadamijas un kokosriekstu eļlas, kas saglabā ādas mitruma līmeni un pasargā ādu no apkārtējās vides ietekmes. Šādu tonālo krēmu varam lietot ikdienā nebaidoties nodarīt kaitējumu ādai. Visas manas klientes, kā arī modeles un aktrises pēc fotosesijām/filmēšanām uzreiz nesteidzas kosmētiku notīrīt, jo āda jūtās labi! Ar laiku dabīgā dekoratīvā kosmētika tiešām uzlabo ādas stāvokli, jo āda nesaskaras ar ķīmiskām sastāvdaļām.

Kādi ir mīnusi strādājot ar dabīgo kosmētiku?

Kā mīnusu varu minēt stereotipus un skepsi, kas saistīti ar dabīgo dekoratīvo kosmētiku, tās noturību, kvalitāti, efektivitāti. Pamatā jāņem vērā tas, ka dabīgās dekoratīvās kosmētikas uzklāšana nedaudz atšķiras. Piemēram, konvencionālā praimera vietā iesaku izmantot dienas krēmu, kas ir lieliska bāze dekoratīvajai kosmētikai. Svarīgi ir pagaidīt 10 minūtes, lai krēms pilnībā iesūcas ādā. Grima noturību var paildzināt nopūderējot seju vēl pirms tonālā krēma uzklāšanas vai uz pabeigta grima izsmidzinot Dr. Hauschka Sejas toniku, starp citu tas arī atsvaidzinās, mitrinās ādu un noņems “pūderainuma” efektu, ja tāds radies. Acu ēnu toņu intensitāti var paspilgtināt izmantojot mitro uzklāšanas tehniku. Perfektas lūpu kontūras izveidošanai iesaku izmantot Caurspīdīgo lūpu kontūrzīmuli, - zīmulis veido neredzamu līniju un neļauj lūpu krāsai izplūst. Par visu ir padomāts.

 

Runājot par kvalitāti, Dr. Hauschka produkcija bieži vien pat pārsniedz starptautiskās kvalitātes prasības. Jāpiemin, ka visiem Dr. Hauschka dekoratīvās kosmētikas produktiem ir NATRUE organiskās kosmētikas sertifikāts.

Tavi mīļākie produkti no Dr. Hauschka?

Izcelt tikai dažus ir sarežģīti, jo dekoratīvās kosmētikas sortimentā ir 81 produkts. Grimā man ļoti patīk akcentēt lūpas, tāpēc esmu iecienījusi Dr. Hauschka lūpu krāsas. Tās ir pigmentētas un noturīgas, taču nesausina lūpas. Lielisks produkts ir Uzacu un skropstu veidošanas želeja, kas ir caurspīdīga, taču izcels, nofiksēs un piešķirs uzacīm formu. Kā arī to var izmantot kā bāzi zem skropstu tušas. Īpaši ir arī izgaismojošie produkti kā Izgaismojošs konsīleris - tas ir caurspīdīgs un mirdzošs un to var klāt tieši uz ādas vai uz tonālā krēma. To var lietot gan tumšo loku mazināšanai, gan izgaismošanai uz vaigiem, zoda, deguna, virs augšlūpas.

 

Jūlija aicina sievietes pievērsties dabīgai kosmētikai:
Vai zinājāt, ka vidēji ikdienā katra sieviete uz ādas uzklāj ap 12 kosmētikas produktiem? Ja kosmētikas sastāvs nav dabīgs, tad organisms caur ādu uzņem simtiem nevēlamu, ķīmisku un sintētisku vielu, - dažreiz pat vēl pirms esam izdzērušas pirmo rīta kafiju! Taču izvēloties dabīgu alternatīvu, piemēram, lūpu krāsu, nebūs jāuztraucas, ka to dienas laikā sanāk arī nedaudz “apēst”! :)

 

 

 Topi Vesels

Ar atbildību pret sevi, dabu un veselību!

 Fotogalerija


Autors: Ance Anna Šternberga

Iemīlies rūpes par sevi! Iemīlies sevī!