Kurkumas pasta


Kurkumas pasta ir jaudīgs līdzeklis cīņā ar daudzām kaitēm un problēmām, šoreiz pastāstīšu par dažām tām, kas saistītas ar veselību, kā arīreceptes, kas var ļoti noderēt!

Recepti kurkumas pastai meklē šeit!

 

Ieteicams visām kurkumas receptēm pievienot nedaudz taukvielu (kokosriekstu eļļas vai gī sviesta) un pavisam noteikti- melnos piparus! Melnie pipari līdz pat 2000% reižu uzlabo kurkumas asimilāciju organismā (pētījums veikts analizējot 20mg piperīna- melno piparu aktīvās vielas). Līdzīgs efekts piemīt arī ingvera saknei.

 

Sāpīgs, iekaisis kakls ar pastiprinātām gļotām un klepu: ņem ½ tējkaroti kurkumas pastas un saveļ to nelielā bumbiņā. Ieliek to gandrīz rīklē un norij, uzdzerot siltu ūdeni. Šo procedūru var veikt vairākas reizes dienā, ieteicams katru stundu.

Kurkumas pasta iedarbojas kā pretiekaisuma un antibakteriāls līdzeklis, stimulējot imūnsistēmas šūnas ātrāk tikt galā ar problēmu.

 

Krakšķošas, čīkstošas un stīvas locītavas: 40 dienas no vietas ieteicams lietot „zelta pienu”, tas ieeļļos locītavas, palīdzēs atbrīvot locītavu kabatiņas no gružiem un mazinās tūsku. Zelta piena recepti meklē šeit.

 

Vēdera un gremošanas problēmas: Ieteicams patstāvīgi lietot uzturā „zelta jogurtu”, kas būtībā ir kurkumas pastas pievienošana kefīram, tīrkultūrai jeb citam fermentētam piena (nepasterizētam!) produktam. Zelta jogurta lietošana uzturā var palīdzēt harmonizēt zarnu traktu disbakteriozes gadījumā, jo fermentētie produkti pabaros zarnu mikrofloru, tādējādi radot labvēlīgu vidi gremošanas trakta labvēlīgajiem iemītniekiem. Tā kā kurkuma ir dabīgs pretsēnīšu līdzeklis, tas palīdzēs atbrīvoties no sēnīšu invāzijas zarnu traktā.

 

Ādas problēmas: Kurkumas sula ir nominēta kā brīnumlīdzeklis pret neskaitāmām ādas problēmām, tajā skaitā ekzēmai, vējbakām, jostas rozei, kašķim un citām. Kurkumas pasta ir lieliska alternatīva, ja kurkumas sakne, no kuras pagatavot sulu nav pieejama.

Kurkumas pasta jāuzklāj uz problemātiskās zonas, to nosedzot ar marli vai kokvilnas drāniņu. Šī metode palīdz arī tulznu gadījumos, paātrinot dzīšanas procesus.

 

Jostas rozei Ajūrvēda iesaka problēmzonu viegli ieziest ar sinepju eļļu un tad pa virsu uzklāt kurkumas pastu.

Visas iepriekš minētās ādas saslimšanas kā Ajūrvēdā, tā tradicionālajā Ķīniešu medicīnā tiek uzskatīts kā rezultāts aknu mazspējai vai toksikozei, tāpēc iekšķīga kurkumas pastas lietošana ir vairāk kā ieteicama. Tas palīdzēs ādas stāvokli uzlabot, adresējot pašu cēloni.

 

Pušumi un brūces: Arī pušumiem, nobrāzumiem un brūcēm ieteicams kurkumas pastu uzklāt tieši uz problemātiskās zonas un nosegt ar drānu. Kurkuma palīdzēs dezinficēt iekaisumu un paātrinās dzīšanu.

 

 

[Avots: http://www.healthy.net/Recipe/Health/Turmeric_The_Golden_Healer/47#paste]

 

 

 

Autors: Ance Anna Šternberga

Iemīlies rūpes par sevi! Iemīlies sevī!

1 komentārs:

  • Esmu iegādājusies Tiešās pirkšanas pulciņā kurkumas sakni, - taču īsti neatrodu receptītes, kā no tās iegūt kurkumas pulverīti? - Sakalatēt, sarīvēt? Varbūt kāds var padalīties pieredzē? Paldies!


Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB