Gavēnis ir laiks, kad patrenēt savu gribasspēka muskuli. Kā? Atsakoties no tām lietām, kas kļuvušas par ieradumu vai atkarību. Šī gada martā es pieņēmu lēmumu gavēt, atsakoties no kafijas, melnās šokolādes un sociālo tīklu pārmērīgas lietošanas. Kā man veicās un ko es ieguvu, lasi šajā rakstā.
Katram ir savs iemesls un dzinulis gavēšanai- tā var būt primitīva organisma attīrīšana, atslodze, reliģiska tradīcija, taču tā var būt arī iekšēja cīņa ar savu prātu, ieradumiem, vēlmēm un iegribām. Tā var būt sevis disciplinēšana un reizē arī meditācija, kuras laikā tu atkal kļūsti vienots ar sevi.
Ar Kasparu esmu pazīstama jau kādu laiku. Kaut arī mūsu projekts "Kā nodzīvot līdz 120" ir nopauzēts, visdrīzāk tas atsāksies tad, kad pienāks īstais laiks un arī tauta būs gatava dzirdēt. Kaspars man ir tas cilvēks, kuram piekrītoši pamāju ar galvu un neapšaubāmi spiežu "patīk" katru reizi, kad viņa Facebook laika joslā parādās kāda interesanta ziņa par veselību, produktivitāti, sevis uzlabošanu. Man ar Kasparu domas sakrīt ļoti daudzās jomās un gavēšana ir viena no tām. Lasi, ko Kaspars īsumā domā par gavēšanu un kāpēc tas ir nepieciešams!
Organisma attīrīšana nav tikai fizisks process, kurā mēs ļaujam ķermenim atpūsties no smagas barības, piepildot to ar vitamīniem bagātām sulām, kuras organismā uzsūcas bez īpašas piepūles, bet arī garīgs un emocionāls process, kurā attīram sevi no „piesārņojuma galvā”- no dusmām, agresijas, negatīvām domām, stresa.
Pazīstamais ārsts reanimatologs Pēteris Kļava savā lekcijā par "Ēšanu un veselīgu dzīvesveidu" dalījās savā vienkāršajā receptē, lai sniegtu atslodzi savam organismam. Nolēmu tajā dalīties arī ar Tevi! :)