Vegānie atradumi


Šajā rakstā 3 vegāni produkti - Latvijā ražoti vegānie sieri, fermentētas sojas izstrādājums un vegānā kosmētika.

Lifetree Cheese - vegānie sieri !

Ne vienmēr vegāns uzturs ir ētiska nolūka un pārliecības vadīts lēmums, reizēm vegānie produkti ir “glābiņš” tiem, kas nepanes dzīvnieku valsts produktus (piemēram, piena produktu nepanesību vai alerģiju gadījumos).

Arī “Lifetree Cheese” zīmola un produktu pirmsākumi meklējami tieši šādā dzīves piespēlētā nebūšanā, kas tāpat kā stāstā par dzīves piespēlētiem citroniem no kā pagatavot limonādi, pārvērtās ļoti gardos un daudzu nu jau iemīļotos vegāno sieru produktos. Uzņēmēju ģimenei ļoti garšo našķēties ar sieru, bet ģimenes jaunākais biedrs piena produktus panesis slikti- tā arī radās ideja, izgatavot produktus, kurus var ēst visi, gan barojošas mammas, gan viņu mazie, gan vegāni, gan lielie visēdāji.
Manuprāt, "Lifetree Cheese" tas ir patiešām izdevies- radīt gardus, govs pienam tik ļoti līdzīgus produktus, kas garšos visai ģimenei. Produktu sortimentā ir gan krēmsieriem līdzīgi produkti, jeb vegānie Krēmi- Krēms Klasika, Maurlociņš, Tomātiņš un Melnā Trifele), gan kamambēram līdzīgs ritulis, ko paši radītāji dēvē par “Kamamvērtu”. Ir arī Vicotta, kas ir alternatīva rikotai un “Zilais” pūdētais. Un nevar neizcelt “Nesviestus”, kas ir īsts glābšanas riņķis sviesta mīļotājiem, kas diemžēl govs piena sviestu lietot uzturā nevar- šie vegānie sviesti garšo tiešām lieliski un tiem ir vairākas garšas- ķiploku, garšaugu un klasika.

Kad pirmo reizi ieraudzīju šos produktus- es biju tik ļoti priecīga (un jāatzīst pārsteigta!), ka tos gatavo latvieši, tepat Latvijā. Šie produkti, manuprāt, ir eksporta cienīgi, vienīgi to īsais derīguma termiņš iespējams eksportēšanu padara sarežģītāku. Daļu no produktiem iespējams turēt mājās saldētavā, šādi es daru ar Nesviestu- visas paciņas glabāju saldētavā un pa vienai uz nakti lieku ledusskapī, lai no rīta to var nobaudīt!

Produkti ir gatavoti pamatā uz indijas riekstu bāzes, pievienojot gan baktēriju kultūras gan dažādas garšas. "Lifetree Cheese" neizmanto mākslīgas sastāvdaļas un garšas uzlabotājus, un kas ir ļoti svarīgi - produkcija ir roku darbs - sākot no ražošanas līdz iepakošanai.

Mans "Lifetree Cheese" produktu top 3 ir Nesviests ar ķiplokiem, Krēms Maurlociņš un Krēms Melnā Trifele. Iesaku nogaršot vismaz šos trīs un tad ķerties izgaršot visu pārējo sortimentu!

Kur pirkt? Pati šos produktus pamanīju veikalā "Dabas Stacija", taču tos var pasūtīt arī pa tiešo no ražotnes!

 
 
Tempe - fermentēts sojas pupiņu produkts

Kad dzīvoju Londonā (biju veģetāriete), tempe bija regulāra mana uztura sastāvdaļa. Uzturvērtības ziņā tā ir ļoti vērtīgs olbaltumvielu avots, kas veģetāriešiem iestājas gaļas vietā. Tempe ir fermentēts sojas pupiņu izstrādājums (šobrīd piedāvājumā ir arī dažādu citu graudaugu tempes), kas sastāv no pavisam maz sastāvdaļām- sojas pupiņām, ūdens, starterkultūras, ābolu etiķa, un garšvielām (vai arī tikai sāls).

Latvijā par šo produktu īsti neviens nezināja, vismaz iegādāties to nekur nevarēja un līdz šim paspēju jau aizmirst par tā eksistenci.
Kārtējo reizi apmeklējot manu šī brīža iecienītāko veikalu "Dabas Stacija" (jo tajā ir tik daudz citur neredzētu produktu!), pamanīju, ka viņu stendā ir ne tikai sojas tempe, bet arī citas. Nopirku, pagatavoju un jā... nostaļģija! Tā ir laba alternatīva gaļas un dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielām un dod sāta sajūtu veģetāros ēdienos.

Viselementārākā recepte - sagriezt nelielos gabaliņos (var pamērcēt sojas mērcē), apcept uz pannas olīveļļā no abām pusēm un pievienot dārzeņu ēdieniem, rīsiem, vai ēst tāpat kā piedevu kopā ar nedaudz pesto vai kādu vegāno mērcīti.

Cena: 4,70-4,90€ (sanāk 2 porcijām)
Kur nopirkt? "Dabas stacija"

 

BERRICHI - zinātniski pētīta ekoloģiska vegānā kosmētika!
 
BERRICHI ideja radās, zīmola dibinātajai Beritai Josepai (Berit Joosep), pūloties rast risinājumu savām ādas problēmām. Sausa, alerģiska un iekaisusi āda mudināja viņu meklēt atbildes pie dabas un ļāva iepazīt priekšrocības, ko sniedz dabīgā kosmētika. Iedvesmojoties no dabiskās dziedniecības grāmatās pieejamās informācijas, kā arī senajām skaistumkopšanas tradīcijām, viņa pētīja dabīgās kosmētikas izejvielas un sāka gatavot krēmus pati savā virtuvē.

Divu gadu izpētes laikā, aļģu un supereļļu spēks ir ieguvis jaunu veidolu, pārvēršoties par sejas krēmiem. BERRICHI dabīgo ādas kopšanas līdzekļu sastāvdaļas un atbilstība ir rūpīgi izpētīta un pārbaudīta. BERRICHI dabīgā kosmētika ir radīta, sadarbojoties ar Tallinas Universitātes zinātniekiem Rando Tuviki un Mārju Robālu, kā arī pieredzējušiem ādas kopšanas jautājumu speciālistiem no BERRICHI.
Tīra un ekoloģiska BERRICHI dabīgā kosmētika ir radīta, sadarbojoties ar bioķīmiķiem un dermatologiem. Šīs kosmētikas dzinēji ir no aļģēm iegūtie antioksidanti, astaksantīns un furcellārija, retinols, kā arī dažādas vērtīgas eļļas- cacay, kukui, avokado, aprikožu kauliņu, hohobas un citas. Vairāk par sastāvdaļām un to nozīmi šajā kosmētikā iesaku izlasīt berrichi.lv. BERRICHI dziļi atjauno, baro un aizsargā ādu, ļaujot iegūt vienmērīgu ādas toni un tekstūru, kā arī veicina ādas dabisko elastību un imunitāti.

Ko uzreiz pamanīju bija šo krēmu (Day/Night) konsistence- tas ir trumpis, kuru dēļ es šo kosmētiku izvēlētos lietot. Tā ir mazliet vaskaina, zīdaina, blīva, bet viegla- grūti noraksturot, bet sejai ļoti patīkama! Berrichi kosmētikā izmantotās aktīvās vielas gan sākotnēji var nedaudz pakairināt ādu (man tā bija pirmās 2 uzklāšanas reizes, taču lietošanas pamācībā brīdināts, ka kņudinošas sajūtas var būt līdz pat dažām nedēļām!). Pirmajā nedēļā jutu kā mana āda tikai pierod pie šiem krēmiem, taču jau no otrās nedēļas jutu ādu izlīdzinošu, barojošu efektu. Trešajā nedēļā jutu, ka āda kļuvusi daudz gludāka un līdzenāka (iepriekš pat īsti nedomāju, ka tā nav gana gluda :D). Es lietoju dienas krēmu, acu krēmu un nakts krēmu - esmu tiešām sajūsmā par šo produktu kvalitāti un sajūtām tos uzklājot uz sejas.
 
Šī gan nav kosmētika, kuru izvēlēsies smaržas dēļ. Esmu pieradusi pie citiem zīmoliem, kuri savu kosmētiku papildina ar dažādām ēteriskām eļļām un smaržīgiem augu ekstraktiem, taču šajos produktos dabīgo smaržvielu nav. Tomēr tas nemaz nav negatīvs aspekts- tas nozīmē to, ka tie, piemēram, var būt piemēroti īpaši jutīgiem indivīdiem, kas ēteriskās eļļas nepanes un meklē pēc smaržas neitrālu kosmētiku. Jāsaka gan, ka smarža tomēr ir, bet vairāk kā neitrāla taukviela/krēms/sviests.

Krēmiem ir ļoti patīkams iepakojums- ērts lietošanai un dizainisks, kā arī otrreizēji pārstrādājams. Esmu ļoti apmierināta ar šo kosmētiku, tās vērtībām un kvalitāti, esmu priecīga par šo jaunatklājumu.

cena: 24-39 Eur
Kur pirkt? Berrichi.lv
 
 

 

 

 Topi Vesels

 

 Ar atbildību pret sevi, dabu un veselību!

 
 

Autors: Ance Anna Šternberga

Iemīlies rūpes par sevi! Iemīlies sevī!Komentāru nav

Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB