Rudens atradumi – vēderam un veselībai

 

 

Gastrobārs “Klaips”

 

Vasaras izskaņā devos uz jaunatklāto restorāna “Bibliotēka nr.1” brāli Gastrobāru “Klaips” Ādažos. Mana nepacietīgā trīšanās un mājienu došana partnera virzienā, tomēr tika attaisnota – šis patiesi šobrīd ir viens no maniem restorānu/ēstuvju favorītiem. Manam vēderam izdabāt ir grūti, tā lai es justu patiesu gandarījumu un baudījumu, ir nepieciešama ne tikai laba garša, bet arī produktu un ēdiena “tīruma” faktors. “Klaips” piedāvāja tādu kā zelta vidusceļu – patiešām ļoti gardi, pārdomāti, kā arī gana kvalitatīvi.

 

Katrā ziņā viss tas, ko es nogaršoju, man bija ļoti pa prātam, arī cenas nav astronomiskas, taču vide un interjers ir restorāna cienīgi. Piedāvājumā ir arī matcha, alternatīvie pieni, saldā kartupeļa frī, veģetāri ēdieni (tas, ko es nogaršoju bija veģetārais burgeris ar baklažānu.. ahh, tas tik bija kaut kas!)

 

Kā jau bārs, “Klaips” piedāvā arī dažādus alkoholiskos dzērienus, par kuriem neko nemācēšu teikt, jo šis temats vienkārši neinteresē. Tas, kas likās interesanti, ir “jauno māmiņu” aperols, kura sastāvā nav alkohola. Šo es pamanīju no dažādām paziņu publikācijām sociālajos tīklos, taču pati vēl izmēģinājusi neesmu. Par jaunajām māmiņām te ir īpaši padomāts  - arī tualete aprīkota ar pārtinamo galdu un Bella baby Happy zīmola pamperiem un citām pārtīšanai nepieciešamām precēm.

 

Katrā ziņā, noteikti iesaku apmeklēt šo gastrobāru – ik viens varēs atrast sev ko tīkamu!

 

 

 

Kurkumas sula ar ingveru

 

Kurkuma nevienam, šķiet, vairs nav jaunums, taču kurkumas sula, iespējams ir. Kurkumas sula, manuprāt, ir vērtīgāks kurkumas produkts, kā garšviela pulverveidā- tā ir svaiga, satur vērtīgās taukskābes un nepieciešama vien 1-2ēd.k. dienā profilaktiskos nolūkos (terapeitiskos būs nepieciešams vairāk). Turklāt nav pašam jāsmērē sulu spiede un pirksti, lai sulu no saknītes izspiestu. Respektīvi, ļoti ērts veids, kā uzņemt kurkumu ikdienā!

 

Biotēkā ir parādījušies kurkumas jaunumi, divas sulas- klasiskā kurkumas sula un kurkumas sula ar ingveru. Mans favorīts ir kurkumas sula ar ingveru, jo tai, pateicoties ingveram kā “nesējvielai”, nav nepieciešams pievienot papildus melnos piparus, lai kurkumu padarītu efektīvāku. Vairāk par kurkumas labvēlīgo ietekmi uz organismu, lasi šeit!

 

Cena: 18.90Eur

 

 

 

 

 

Šokolādes trifeles bez cukura

 

Šis atradums, kura sastāvā nav cukura, ir no DABAS STACIJAS. Mutē kūstošas, treknas un tieši tik saldas, cik vajag- ne par daudz, ne par maz – ir BELVAS beļģu šokolādes trifeles. Mani pārsteidza tieši šis “bez cukura” faktors, jo parasti šādi saldumi tiek saldināti ar stēviju vai ksilitolu un tāpēc tiem eju garām ar lielu līkumu.. tomēr šajā gadījumā trifeļu saldinātājs ir inulīns.

“Inulīns ir dabīgs polisaharīds, kas baro zarnu trakta labvēlīgās baktērijas un stimulē to vairošanos. Tas uzlabo zarnu trakta darbību un novērš aizcietējumus.” (no pavārgrāmatas “Topi Vesels ar mājas ēdienu”)

 

Trifeļu sastāvā: Inulīns (polisaharīds/ciete/šķiedrviela/prebiotiķis), lazdu rieksti, kakao sviests, kakao masa, kakao pulveris, kokosriekstu tauki, vaniļa, saulespuķu lecitīns.. un tas viss bioloģiski sertificēts!

 

Cena: 4,55Eur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Coffee STOP - labākā pietura ratu pastaigai Mārupē

 

Cik daudz jauno māmiņu redzamas mārupes ieliņās, naski soļojam ratu pavadībā. Pavisam nesen kafijas bodīte “Coffee stop” piedāvā ne tikai kafiju, bet arī “krāsainos” dzērienus - kurkumas latte, zilo ziedu latte, itāļu karsto šokolādi, raspberry chai un aktivētās ogles latte!


Kaut arī es ticu, ka ne viena vien māmiņa izvēlas kafiju, un jo stiprāku, jo labāk ir arī tās, kuras kafiju nedzer vai kuru mazuļi reaģē pat uz nelielu kofeīna daudzumu. Šādā gadījumā mani favorīti ir kurkumas latte, kuras sastāvā ir kokosriekstu ziedu cukurs, kurkuma, ingvers, un itāļu karstā šokolāde. Jāsaka, ka nedaudz par saldu manām garšas kārpiņām, bet, ja gadījusies kāda pavisam negulēta vai kreņķīga nakts- der kā našķis pašā reizē!

Ko vēl ir vērts zināt, “Coffee STOP” piedāvā arī dažādus alternatīvos pienus, kas ir svarīgs aspekts vegāniem, mammām, kuru mazuļiem ir piena produktu nepanesība vai tiem, kas vienkārši pienu uzturā nelieto.

“Coffee STOP” atrodas 2 vietās mārupē- Rožu ielā 2 un Lielā ielā 47!

 

 

 

 

 

 

 

 Topi Vesels

 Ar atbildību pret sevi, dabu un veselību!

Autors: Ance Anna Šternberga

Iemīlies rūpes par sevi! Iemīlies sevī!Komentāru nav

Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB