Jūlija garšīgie atradumi


Šoreiz tikai divi - taču pamatīgi atradumi! 


"& Coffee"

 

Tu zini, kur ir labākais saldējums? Es tagad zinu!

Jau kādu laiku pēc Signes Meirānes ieteikuma vēlējos aiziet uz “& COFFEE" Vecrīgā un izbaudīt īstu franču artizānu (no angļu v. artisan - amatnieks, savas lietas pratējs) saldējumu. Kopā ar draudzenēm devāmies turp un ļāvāmies šai saldējumu izcilībai mūs saviļņot.

 

Man ir vājība uz saldējumu. Uz īstu, treknu, krēmīgu, mīkstu, kvalitatīvu, maigu.. un tieši tāds tas ir šeit “& COFFEE" ! Tas ir radīts no izmeklētām sastāvdaļām, cik vien iespējams BIO produktiem, tīrām, premium klases izejvielām. Ar Bio olām, riekstiem no pasaulē labākajām riekstu plantācijām- Sicīļu pistācijām, Pjedmontas lazdu riekstiem-, ar fairtrade šokolādi, Madagaskaras vaniļu, īstu espresso (nevis kafijas ekstraktiem un garšiņām!).. ar samazinātu cukuru. Kvalitāte, ko var sagaršot! Šo saldējumu var nopirkt tikai tā ražotnē Francijā, vienā kafejnīcā Parīzē un tagad.. arī Latvijā!

 


Man ļoti garšoja visi saldējumu veidi, kurus nogaršoju- pistāciju, lazdu riekstu (tik krēmīgs!), sāļās karameles, kafijas (tik lielisku kafijas saldējumu nekad nebiju ēdusi, tik bagātīga, rūgta, īstas kafijas garša!), vaniļas (tik maigs!).. šeit ir arī patiesi izcilas kvalitātes un garšas sorbeti. Pati saimniece mani pārliecināja nogaršot arī tos, kaut arī mani nevilina saldējumi (vai jebkādi deserti) ar augļiem un ogām, kur nu vēl sasaldētas “sulas”. Taču es biju pārsteigta. Pat man garšoja viņu sorbeti, tie bija tik bagātīgi un garšoja pēc sablendētiem augļiem, nevis pliekanām saldētām sulām.

 

Izbaudīju arī izcilās Amedei šokolādes kakao dzērienu, šeit tas ir rūgtens, ar pievienotu brūno cukuru tikai tik daudz, lai izceltu kakao garšu nianses. Tieši tā, kā man patīk!

 

Iesaku vismaz vienreiz aiziet nobaudīt šo saldējumu, kurš gatavots no patiesi izmeklētām sastāvdaļām, tam ir ievērojami zemāks cukura saturs kā citiem saldējumiem, un tas garšo vienkārši lieliski! 

 

Kur? “& COFFEE" Vecrīgā, Kalēju ielā 23

 

 

Zivs uz ledus

 

Brāļi, Ziemeļu zivju audzētāji, apvienojušies idejā “Zivs uz ledus” , lai mums piegādātu labākās un svaigākās arktikas palijas, pašu audzētas no ikriem, barotas ar pēc iespējas labāko, augstvērtīgāko un zivīm piemērotāko pārtiku (smējās, ka gribētos jau ar gliemežiem un kukaiņiem barot, bet diemžēl tas ir tuvu nereāli). Piegādātās zivis visdrīzāk būs zvejotas tajā pašā dienā, un garša neatstās vienaldzīgu nevienu. Šīs zivis burtiski kūst uz mēles, jo ir ekskluzīvi svaigas.Saņemot zivis, man teica, ka varot vārīt zivju zupu (zivtiņas ir veselas ar galvu un asti, iztīrīts ir tikai vēders) ar visām žaunām, zivis esot tik svaigas, ka žaunu klātbūtne neradīs rūgtumu un nepatīkamas garšas. Jāsaka, ka tā arī darīju, lai pārliecinātos - un tik tiešām, buljons izdevās gards, bagātīgs un bez mazākās rūgtuma piegaršas! 

 

Par 10€/kg Tu saņem izcilas kvalitātes arktikas palijas, vari ēst fileju, vārīt augstvērtīgu zupu un vēl atbalstīt vietējos! Viss, kas Tev jādara, ir jādodas uz viņu interneta veikalu un jāveic pasūtījums (minimālais pasūtījums ir 5kg, piegāde bez maksas!). Ja 5kg ir par daudz, svaigā veidā šīs zivtiņas nopērkamas arī Stockmann veikalā.

 

Arktikas palija ir lašu dzimtas zivs, garša daudz maigāka, bet aizvien sulīga un bagāta ar vērtīgajām, iekaisumu mazinošajām omega-3 taukskābēm. Vēderiņš rozā ir tikai skaistajām dāmām, tāpēc nesatraucies, ja fileja gadījusies pelēcīga, zivs garšo tieši tikpat labi, tas vienkārši ir zivju puika. Šīs svaigās zivis iesaku lieki “nemocīt” un cept uz pannas vai grilla ar nedaudz sāls un melniem pipariem, vai iesālīt un ēst jēlā veidā. Tās pašas ir tik sulīgas un bagātīgas, ka neprasa liekas receptes, garšvielas un citus kulināros pekstiņus.

 

Tad, kad Tev zivis piegādā pats zivju audzētājs, ledus pilnā kastē, ar smaidu uz lūpām, pārliecinātību, degsmi acīs, gatavs pastāstīt visu par savu produktu - vari būt drošs, esi ticis pie labākā! Man pasniedza šo dārgumu kasti, sakot, ka šīs zivis vēl 6:00 no rīta peldēja. Es iesaku un ieteikšu Zivs uz ledus produkciju ikvienam, kas meklē garšīgas, augstas kvalitātes zivis. Iesaku iemainīt dārgās zivju eļļas pret kasti arktikas paliju! :)

 

 

Cena: 10€/kg

Kur pirkt? Stockmann, Zivs uz ledus

 

 

 

 

 

 

 Topi Vesels

 

 Ar atbildību pret sevi, dabu un veselību!

Autors: Ance Anna Šternberga

Iemīlies rūpes par sevi! Iemīlies sevī!Komentāru nav

Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB