Augusta atradumi

Oxfam BIO Decaf Kafija

 

Ļoti ilgu laiku es nemaz neskatījos bezkofeīna kafijas virzienā. Pirmkārt, jo kafiju nedzeru tik bieži un daudz, lai kofeīna stimulējošā iedarbība būtu man kaitīga un, otrkārt, jo zināju, ka process, kādā tiek panākta kafijas dekafinēšana, iekļauj dažādu šķīdinātāju klātbūtni, kā arī pats par sevi nav nekas dabīgs.

 

Laikam ejot, kafijai iegaršojoties arvien vairāk un kļūstot par kafijas automāta saimnieci, sāku pētīt arī bezkofeīna kafijas versijas. Atklātais patīkami iepriecināja, jo manīju, ka bez kofeīna ir arī bioloģiskas izcelsmes kafija, kas nozīmē, ka arī dekafinēšanas procesā netiek pielietota nekāda ķīmija. Un tā arī ir! Oxfam BIO Decaf kafijas ražošanas procesā tiek izmantota ūdens filtrācijas tehnoloģija, kur vienīgais kafijas šķīdinātājs ir ūdens un osmozes reakcija. Ļoti interesanti par dažādiem dekafinēšanas veidiem var palasīt šajā rakstā (eng). 

 

Oxfam BIO Decaf kafiju izmantoju savā kafijas automātā maltās kafijas nodalījumā, tas man dod iespēju katru reizi izvēlēties kādu kafiju vēlos – īstu ar visu kofeīnu vai tikai veselīgi rūgtu bez stimulējošas iedarbības. Kaut arī es jūtu garšas nianses un starpību dzerot bez kofeīna kafiju (jo man garšo ļoti stipra kafija)- tā ir vieglāka un ne tik piesātināta. Es domāju, ka šādai kafijai būtu jābūt katrā mājā, kurā tiek uzņemti ciemiņi- vakaros pirms atvadīšanās cienājot tos ar nestimulējošu, bioloģisku kafiju! :)

 

Kafiju bez kofeīna iesaku izvēlēties tiem, kas to dzer regulāri, katru dienu un pat vairākas krūzītes dienā- pēcpusdienas krūzīti aizvietojot ar šādu nestimulējošu versiju. Vairāk par to, vai kafiju vispār būtu ieteicams dzert tieši Tev, lasi šajā rakstā.

 

Kur iegādāties: Lavandas.lv

Cena: 6,99 EUR

 

 

 

 

SANTE pieci vienā attīrošs līdzeklis – maska ar māliem un čia sēklu eļļu

 

Gribu dāvāt savas uzslavas SANTE (5 in 1) attīrošajam līdzeklim – maskai. Tā sastāvā esošā saktīvās vielas- čia sēklu eļļa, kas  dabas pasaulē pazīstama ar savām mitrinošajām, remdējošajām un atjaunošajām īpašībām un.. ir lieliska kombinācija ādas profilaktiskai attīrīšanai.

 

Šīs maskas sauklis – pieci vienā! – nav veltīgs, tā dziļi attīra poras, veic pīlingu, atbrīvojot ādu no atmirušajām šūnām, mitrina, matē un uzlabo/izlīdzina ādas toni. Šis noteikti ir vēl viens jauks kosmētikas līdzeklis, kura iedarbība IR jūtama un redzama! Mans iemīļotākais pielietošanas veids ir tieši maska – 1-2 reizes nedēļā to uzklājot uz sejas un kakla zonas, atstājot uz 20 minūtēm iedarboties un pēc tam ar lielu siltā ūdens daudzumu kārtīgi noskalojot.

 

Kur iegādāties: Bio.lv

Cena: 7,95 EUR

 

 

 

 

 

 Vēdera teipošana grūtniecības laikā

 

Šoreiz ar, manuprāt, ļoti noderīgu atradumu dalās "Topi Vesels" komandas Līga, kuras ģimenē šajā vasarā dzimusi otrā meitiņa! Tāpēc šis atradums būs īpaši noderīgs grūtniecēm un tām, kas plāno ģimenes pieaugumu.

 

 "Topi Vesels" saime pieaug un es no sevis vēlu Līgas ģimenei veselību, neizsīkstošu dzīvesprieku un sirdssiltu mīlestību! 

 

Līga: Gaidot savu otro mazuli apmēram ap 28.nedēļu sajutu nepatīkami velkošu sajūtu vēdera augšdaļā, sevišķi pie tupšanās/pieliekšanās kustībām. Kārtējā vecmātes vizītē tika konstatēts, ka man ir baltās līnijas trūce jeb vēdera muskuļu pašķiršanās, tomēr pēcāk ķirurģiska iejaukšanās nebūšot nepieciešama. Vecmāte piedāvāja divus variantus - iegādāties speciālu grūtnieču jostu vai izmēģināt teipošanu. Par cik grūtnieču jostas man šķiet superneērtas un vienu jau biju izmantojusi staigājot, izvēlējos otro variantu, jo par šādu opciju nebiju pat dzirdējusi. Sarunāju vizīti pie fizioterapeites un dažu minūšu laikā tiku pie noteipota vēdera. Man par pārsteigumu velkošā sajūta un zināms vieglums jau bija jūtami neilgi pēc teipu uzlikšanas. Tāpat milzīgs pluss bija tas, ka staigājot vairs neprasījās grūtnieču josta, teipi nebija jūtami, nekādā veidā netraucēja un savu funkciju pildīja godam, balstot vēdera muskuļus. Atkarībā no teipa, tie turējās līdz pat 3 nedēļām. Atlikušo grūtniecības laiku nebija jautājumi, par to vai teipot vēderu vai nēsāt grūtnieču jostu. Šis ir mans atradums un iespējams būs atradums arī citām topošajām māmiņām. Teipi atvieglos ne tikai ikdienu, bet tiks galā arī ar nepatīkamajām sajūtām, ko var radīt punča augšana, tāpat teipi var palīdzēt topošajām māmiņām, kas saskaras ar muguras sāpēm grūtniecības laikā. Esmu pārliecināta, ka daudzas grūtnieces joprojām nezina par šādu iespēju, tāpat kā es to uzzināju netīšām tikai savā otrajā grūtniecībā, tomēr teipošana ir lielisks veids, kā fiziski atvieglot skaisto gaidību laiku.

 

   

Topi Vesels

Ar atbildību pret sevi, dabu un veselību

Autors: Ance Anna Šternberga

Iemīlies rūpes par sevi! Iemīlies sevī!Komentāru nav

Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB