Atradumi veselībai – prāta, ķermeņa un gara

Lyl Biotic –  labākais probiotiķu produkts Latvijā

 

Jau kopš laika, kad atgriezos Latvijā, lai praktizētu naturopātiju, pārsvarā savus klientus aicinu uztura piedevas pasūtīt no ārzemēm, gluži vienkārši tādēļ, ka Latvijā pieejamās pārsvarā ir vai nu tīkla mārketinga varā, vai vienkārši zemas kvalitātes. Arī probiotiskās baktērijas regulāri iesaku sūtīt no ārzemēm, nosaucot konkrētus produktus, taču pirms neilga laika, apstaigājot aptiekas plauktus, manu uzmanību pievērsa LYL Biotic produkts.

 

Tā sastāvā ir 9 sugas baktēriju (kas laikam ir lielākais cipars Latvijas tirgū (?), kamēr 29 sugas ir tām, kuras līdz šim ārzemju tirgū esmu atzinusi par ļoti augstvērtīgām baktēriju piedevām), 11,2 miljardi šo baktēriju koloniju (kas, šķiet, arī ir lielākais pieejamais skaits LV aptiekās), kā arī šo kapsulu sastāvā ir īpašs raugs Sacharromyces boulardii, par kuru iespējams drīzumā es varētu izveidot atsevišķu rakstu. Šis labvēlīgais raugs ne vien novērš “ceļotāja caureju”, bet, kā ziņo LYL Biotic mājaslapa, tam ir arī ļoti daudz citu pozitīvu funkciju cilvēka zarnu traktā, kā piemēram, tas novērš un spēj apkarot kandidozi, parazītus un citas nelabvēlīgo raugu izraisītās infekcijas.

 

Katrā ziņā, svarīgākais ir tas, kā cilvēks jūtas, lietojot probiotisko baktēriju produktu- vai tas uzlabo vēdera izeju, mazina diskomfortu zarnu traktā, uzlabo ādas stāvokli, vai vairo enerģiju un imunitāti. Šis produkts manās acīs ir izcēlies ar to, ka tas patiešām strādā vairumā gadījumu un cilvēki šo atšķirību patiešām sajūt. Taču tāpat kā nav divu vienādu cilvēku, nav arī divu vienādu zarnu traktu mikrofloru- katram tomēr ir jāmeklē sev piemērotākais, taču šis ir produkts, ar kuru savus meklējumus noteikti var sākt.

 

 

LYL Biotic nesatur mākslīgās krāsvielas, laktozi vai lipekli, konservantus, sāli vai raugu. Nesatur ģenētiski modificētus organismus. Piemērots veģetāriešiem. Nesatur Eiropas parlamenta un padomes regulā (ES) Nr. 1169/2011 minētos alergēnus. Piemērots diabēta pacientiem. Nesatur smagos metālus, pesticīdus.

 

Kur iegādāties: aptiekās visā Latvijā

Cena: 11-16 EUR (atkarībā no aptiekas, atlaides u.c.)

 

 

Rūdīšanās skola

 

Ar Māri (Māris Žunda – Rūdīšanās skolas dibinātājs) pēdējos gados esam komunicējuši vairākkārt, taču līdz reālai darbībai tikuši neesam – iespējams neesmu bijusi gatava, vai zvaigznes nebija sastājušās īstajā novietojumā. Taču pēdējā sazvanīšanās reize (starp citu, par Rūdīšanās skolas dalību 2018.gada vasaras nometnēs!) vainagojās ar to, ka jau pēc dažām dienām sēdēju ledus baseinā.

 

Mani vienmēr ir interesējusi rūdīšanās un peldēšanās rudens un pat ziemas aukstumā, taču vairāk par to mani interesēja, kā to izdarīt vieglāk. Jābūt taču veidam, kā apklusināt savu prātu un neļaut diskomfortam no ārpasaules ietekmēt Tavu harmoniju iekšpusē.. tā filozofiski, un laikam tieši tāpēc mani tik ļoti uzrunāja Rūdīšanās skola, jo mūsu filozofijas par šo tēmu sakrīt!

 

Ar prieku piedalījos Rūdīšanas skolas organizētajā Vima Hofa metodes dienas apmācībā, kur visam Māra stāstītajam māju ar galvu, jo tās ir tās pašas lietas, par kurām es pati iedegos, kuras praktizēju un lekcijās stāstu citiem. Mani ļoti uzrunāja, ka arī Māris lekcijas daļā runāja par atbildības uzņemšanos par sevi, savu veselību, jo tikai tādā veidā mēs varam kļūt labāki un uzlabot savu dzīves kvalitāti.

 

Šī diena apvienoja arī visus trīs Vima Hofa metodes elementus - elpošanu, meditāciju un prāta treniņu, kā arī pakāpenisku ķermeņa rūdīšanu. Kā saka Māris: “To apgūstot un praktizējot, Tu varēsi labāk kontrolēt savu ķermeni, nervu sistēmu, kā arī ietekmēt un aktivizēt imūnsistēmu, novērst iekaisuma procesus un slimošanu, uzlabot asinsriti. Šajā praktiskajā nodarbībā Tu redzēsi, ka Tavs ķermenis spēj daudz vairāk nekā Tavs prāts iedomājas.”

 

Man bija liels pārsteigums, ka sniegtās metodes tik īsā laikā palīdzēja atbrīvoties, nomierināt nervu sistēmu, palielināt aizturētās elpas ilgumu (lasīt – ieslēgt parasimpātisko nervu sistēmu) un galu galā iekāpt ledusaukstā baseinā… godīgi sakot, bez problēmām. Man tas tik tiešām bija pārsteigums, jo šķita, ka būšu tas vienīgais Māra gadījums, kad cilvēks spiedz no aukstuma. Tā nebija.

 

 

“Rūdīšanās ir spēja pielāgoties ārējās un iekšējās vides pārmaiņām un iemācīties kontrolēt šo spēju!

 

Iemācoties to kontrolēt, Tu varēsi kļūt par sevis labāku, enerģiskāku, veselīgāku, dzīvespriecīgāku, mērķtiecīgāku, efektīvāku un pārliecinātāku versiju! Rūdīšanās skolas pamatā ir Vima Hofa metodes mācība, kas aicina koncentrēties uz elpošanu, lai iegūtu kontroli pār savu ķermeni un prātu. Iemācoties tos kontrolēt, pelde dīķī ziemā, pastaiga karstumā vasarā, uzstāšanās publikas priekšā, produktīva darbdiena būs tīrais nieks.

 

Tieši tāpēc rūdīšanās skolas stāsts nav par sevis saldēšanu, bet par atgriešanos pie mūsu dabīgajām spējām sevi kontrolēt, lai kļūtu par sevis labāku versiju! Rūdīšanās skola piedāvā mācības atsevišķiem interesentiem, uzņēmumiem un to komandāmjauniešiembērniem un senioriem. Rūdīšanās skola bērniem, Rūdīšanās skola jauniešiem, Rūdīšanās skola uzņēmumiem, Rūdīšanās skola piedzīvojumiem.” – Māris Žunda.

 

Nav ko daudz pieminēt – ir jāmēģina!

Kur iegādāties:  https://www.uzdrosinies.lv/veikals/wim-hof-apmaciba-rigas-novada/ 

Cena: 140 EUR

Vairāk informācijas: www.uzdrosinies.lv

 

 

Mandalu krāsošana

 

Kopš daudz aktīvāk esmu uzsākusi savus iekšējos meklējumus un meditācijas, prāts kļūst klusāks un nekur vairs negribas skriet. Negribas pierādīt, ķert un grābt, nervozēt, lēkt visos projektos, zīmēties.. bet krāsot gan gribas!

 

Pēc kādas spēcīgas meditācijas es sapratu, ka vienīgā lieta, ko atlikušo dienas daļu es patiešām vēlētos darīt, ir krāsot mandalas. Es nebiju ne zīmējusi (tam man aizvien vēl nav drosmes), ne krāsojusi kopš pamatskolas (?) laika un man mājās bija tikai dažu krāsu zīmuļi. Taču divas stundas pilnīga miera, sēžot un krāsojot (kaut arī ar iztrūkumu krāsu izvēlē), mani pārliecināja, ka tas ir jēgpilnākais, ko es varu sev dot – pilnīgs miers un radoša izpausme.

 

 

Nākošā dienā skrēju uz veikalu un iegādājos brīnišķīgu krāsojamo Mandalu grāmatu (es nesaukšu konkrētu, jo katram ir jāmeklē savējā) un veselu kaudzi flomasteru. Ak, tagad es priekā braucu mājās, lai tikai varētu krāsot un vienkārši būt. Šī prakse kaut kā dziļi nomierina un palīdz prātam pieklust. Noteikti pamēģini, ja vēlies savu ikdienu mazliet apstādināt. Nokavēt mēs tāpat neko šajā dzīvē nevaram.

 

Kur iegādāties: grāmatnīcās

Cena: 3 - 25 EUR

 

 

 

 Topi Vesels

 Ar atbildību pret sevi, dabu un veselību!

 

Autors: Ance Anna Šternberga

Pārmaiņas dzīvesveidā prasa milzu pūles, enerģiju un piespiešanos, taču vairāk par visu es zinu, ka tas ir tā vērts.Komentāru nav

Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB