Individualizēta vannas sāls


Ievads

Ūdens pats par sevi ir gan dziedinošs, gan attīrošs, gan svētību nesošs - atslēga tik tajā, kā pret to attiecamies, kādas domas un svētību tam nosūtām paši. Relaksācija vannā var būt patiesi dziedinoša, ja šai nodarbei attiecīgi sagatavojas. Pašgatavota vannas sāls, kurai pievienotas attiecīgās ēteriskās eļļas var būt brīnišķīgs veids, ka vannošanos pārvērst dziedinošā rituālā. Epsom sāls naturopātijā tiek plaši izmantota pie dažādiem nervu sistēmas traucējumiem, muskuļu, locītavu problēmām u.c. Tās saturā esošā magnija koncentrācija palīdz organismam nomierināties, muskuļiem relaksēties.

 

Sadarbībā ar aromaterapeiti Initu Krūmiņu, kura caur aromaterapiju man palīdzēja uzsākt dziļāku sevis izziņu, esam izveidojušas nelielu špikeri dažādām ēterisko eļļu kombinācijām, lai dotu Tev iespēju sagatavot pašam savu vannas rituālu pēc nepieciešamās iedarbības!


Sastāvdaļas

  • 200g Epsom sāls (iegādājos Dabas Stacijā, kur ir pieejami dažādi fasējumi)
  • 200g Jūras sāls
  • 30 pilienu labas kvalitātes ēteriskās eļļas pēc izvēles (lasīt piezīmēs!)
  • Pēc izvēles var pievienot māla pulveri, kaltētus ziedus un tējas, pārtikas krāsvielas 

Pagatavošana

  1. Bļodā sagatavo sāli ar vēlamajām piedevām- kaltētiem ziediem vai pārtikas krāsvielām- kārtīgi izmaisa.
  2. Lēnām maisot, pilina klāt ēteriskās eļļas un nekavējoties ber izvēlētajā uzglabāšanas burkā.
  3. Lieto vannošanās seansā, pievienojot sāls maisījumu ūdenim īsi pirms kāpšanas vannā.

Piezīmes

Zinošā un pieredzes bagātā aromaterapeite Inita Krūmiņa dalās savās zināšanās par dažādu eļļu iedarbību, lai Tu varētu izvēlēties sev nepieciešamāko ēterisko eļļu kombināciju savam vannas rituālam:

 

  • Interesi par dzīvi var atdzīvināt- vetivers, bergamots, baziliks
  • Vīriešiem var patikt- melnie pipari, vetivers, pačūlija, vīraks, ciprese, ingvers, muskatrieksts, bergamote, laurs
  • Sievietēm- roze, palmroze, lavanda, rožu koks, jasmīns, neroli, muskatsalvija, melisa, salvija
  • Bērniņiem- mandarīns, peru balzāms, benzoja, lavanda, romas kumelīte
  • Sildošu sajūtu iedos- kanēlis, vaniļa, krustnagliņa, melnie pipari, muskatrieksts, ilang- ilang, apelsīns
  • Pamosties labāk palīdzēs- citrons, piparmētra, greipfrūts, levzeja
  • Ja ir nogurums- ģerānija, petitgreins, piparmētra, rozmarīns
  • Apātijai, motivacijas zudumam- citronzāle, rozmarīna, piparmētra, eikalipts
  • Trauksmei, nemieram, bailēm- lavanda, melisa, vīraks, muskatsalvija, ilang-ilang, petitgreins, jasmīns, bergamote, raudene
  • Miega traucējumi, bezmiegs- lavanda, melisa, balderiāns, romas kumelīte, apelsīns, mandarīns, neroli, muskatsalvija
  • Ja ir tūskas, piepampušas kājas- piparmētra ģerānija, petitgreins, citrons
  • Eļļas, kas „apstādina” prātu, vairāk paredztas arī meditācijām- vīraks, sandals, mirre, ciedrs, kadiķis

 

Tikpat svarīga kā pareizās eļļas izvēle, ir arī ēterisko eļļu kvalitāte. Pie aromaterapeita visdrīzāk saņemsi augstākās kvalitātes produktus, jo profesionālis paliek profesionālies un savus darbarīkus izvēlas pārdomāti un visbiežāk- ekskluzīvi, taču ko darīt ar ēterisko eļļu izvēli mājas lietošanai? Es izvēlos FLORAME ēteriskās eļļas no Biotēkas, jo tās ir ne vien ērti pieejamas Biotēku veikalos, bet arī patiešām labas kvalitātes, salīdzinot ar citiem zīmoliem, kuri ražo ēteriskās eļļas masveidā. Te vairāk par FLORAME ēteriskajām eļļām:

 

Provansas pilsētiņā San-Remī Florame jau vairāk kā 20 gadus ražo profesionālai aromterapijai piemērotas augstākās kvalitātes 100% dabīgas augu ēteriskās eļļas. Lielāko daļu piedāvātā sortimenta veido organiskās ēteriskās eļļas – iegūtas no sertificētā bioloģiskajā lauksaimniecībā audzētiem augiem. Florame sadarbojas ar nelielām saimniecībām, kas var nodrošināt kvalitatīvu augu audzēšanu un ievākšanu, tai skaitā – balstoties uz roku darbu. Florame ēteriskās eļļas nav “papildinātas” ar kādām sintētiskām vielām un arī ēterisko eļļu komponentu proporcijas nav nekādā veidā pārveidotas – eļļas ir tādas, kā tās dabiski sanāk, auksti spiestas vai destilētas ar tvaiku (bez šķīdinātājiem un spieduma). Lai garantētu, ka katra ēteriskā eļļa satur visu aromterapijai nepieciešamo aromātisko molekulu spektru, Florame katrai ēteriskās eļļas partijai laboratorijā veic spektrogrāfisko un hromatogrāfisko analīzi – tirdzniecībā nonāk tikai pilnībā prasībām atbilstošās eļļas. Šīs detalizētās analīzes ļauj Florame ēteriskajām eļļām norādīt aromterapijā būtisko tā dēvēto eļļas bioķīmisko tipu.

Autors: Ance Anna Šternberga

Iemīlies rūpes par sevi! Iemīlies sevī!



Komentāru nav

Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB