Plantāns, Ābols un Ķirbis

Pagatavošana: 15 min  /  1 personai  /  Vegānu  /  Bez glutēna  /  Bez olām  /  Bez cukura  /  AIP draudzīgs  /  3 komentāri
Plantāns, Ābols un Ķirbis
Foto: Ance Šternberga

Ievads

Iespējams ikviens, kurš jau piešāvis roku ēst gatavošanā,  ir sapratis, ka ēdiena garšu ļoti ietekmē tekstūra un pagatavošanas veids, šoreiz dalos 3 vienkāršās receptēs, kas pagatavojamas no 3 pamata sastāvdaļām. Sastāvdaļas ir vienādas, atšķiras tikai pagatavošanas veids, tāpēc tās uzskaitīšu tikai vienu reizi! Receptēs izmantots plantāns, par kuru vairāk vari uzzināt šajā rakstā! 


Sastāvdaļas

  • 1 plantāns (zaļš vai nogatavojies, skatīt pagatavošanā)
  • 1/2 vidēja ābola, sarīvēta
  • ķirbis, sarīvēts (tādā daudzumā, cik sarīvētais ābols)
  • Kokosriekstu eļļa cepšanai
  • Kanēlis, muskatrieksts pēc garšas

 


Pagatavošana

1. Brokastu bļodai- nogatavojušos plantānu sagriež biezās ripiņās, uz pannas uzkarsē kokosriekstu eļļu un liek ripiņas cepties. Kad plantāna ripiņas no abām pusēm apcepušās zeltaini brūnas, pārber tās bļodā, uzkarsē vēl nedaudz kokosriekstu eļļas, šoreiz kopā ar garšvielām, liek uz pannas sarīvēto ābolu un ķirbi, un sutina līdz tie mīksti. Kad gatavs, ber klāt plantānu ripiņām, nogarnē ar ābola šķēlītēm un pasniedz.

 

2. Viltotās kartupeļu pankūkas- šoreiz izvēlas zaļu plantānu, to sagriež, ar nazi sakapā un sablenderē virtuves kombainā vai blenderī. Iespējams būs nepieciešams pievienot nedaudz ūdens, lai cieto plantānu sablenderētu gana vienmērīgi, taču nepārcenties, citādi pankūciņas neturēsies kopā! Sablenderēto masu kārtīgi samaisa kopā ar ābolu, ķirbi un garšvielām. Uz pannas uzkarsē eļļu, un liek cepties neliela izmēra pankūciņas. No vienas puses cep apmēram 6-7minūtes, līdz tās var viegli pārmest uz otru pusi. Kad gatavas, zeltaini nobrūnējušas, kārto uz šķīvja un pasniedz.

 

3. Brokastu pudiņš ar sēklām- Gatavu un mīkstu plantānu bļodiņā saspaida, uz pannas izkausē kokosriekstu eļļu, pievieno garšvielas. ābolu, ķirbi un plantānu vienmērīgi samaisa kopā, liek uz pannas sautēties. Kad masa ir izkarsusi un āboli sākuši suloties, to pārlej blenderī un kārtīgi sablenderē. Ielej savā mīļākajā brokastu krūzē, pārkaisa ar sēkliņām (vai riekstiem pēc izvēles) un izbauda saldās brokastis!


Piezīmes

Platānu šobrīd ir iespējams iegādāties vaikalā "Stockmann", kā arī lielveikalos "Rimi", taču tie ir diezgan reta parādība.. ja vairosim pieprasījumu, tad arī piedāvājums būs krietni biežāks!

 

Viltotās kartupeļu pankūkas garšos vēl vairāk pēc kartupeļiem, ja pievienosi tikai ķirbi, bez ābola, un pacepsi mazliet vairāk, līdz garoziņa kraukšķīga!

 

Jebkurai receptei droši liec klāt kādu olbaltumvielu avotu, lai būtu sātīgāk- riekstus, sēklas, riekstu un sēklu sviestus, varbūt pašgatavotu melno šokolādi ?

Autors: Ance Anna Šternberga

Iemīlies rūpes par sevi! Iemīlies sevī!

3 komentāri:

  • Tagad plantāns Rimi parādījies,viņam tagad akcija 1,99, vel Zaļajā Govī pamanīju,par ko man liels prieks :)

  • Brīnišķīgi!!!! Paldies par info :)

  • Jelgavas Rimi šodien iegādājos (1,99 uz akciju)!


Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB