Līga Gudēvica-Liepiņa


Līga ir "Topi vesels" labā roka, uzticamais draugs un neatsverams palīgs! Šajā rakstā Līga par sevi kā "Topi Vesels" komandas daļu!

Es par Līgu..

Es esmu pārpārēm laimīga, ka man ir Līga. Viņa ir mana labā roka visos "Topi Vesels" darbiņos, palīdzot ne tikai virzīt sociālo portālu darbību, bet arī daloties ar jaunām idejām, "uzostiem" rakstiem un arī atbalstot mani morāli, kad jūtu, ka visa kā ir par daudz.. Līga šajā neilgajā laika periodā ir kļuvusi par manu draugu, mēs bieži apmaināmies ar jokiem (tādiem melniem pārsvarā!), ar bildēm, kur ir redzamas mūsu ("kārtīgās") virtuves pēc ēst gatavošanas (vēl viena kopīga iezīme, haha), un daudz citām lietām. Man ir prieks pazīt viņas ģimeni- saulaino meitiņu, kuras izdarības nereti iepriecina arī manu ikdienu un Līgas brīnišķīgo vīru, kas ir lielisks un interesants sarunu biedrs.

 

Ja es esmu "pa gaisu", tad Līga situāciju vienmēr sazemē, ja es kaut ko aizmirstu- tas vienmēr tiks atgādināts, ja kaut kur esmu pieļāvusi kļūdu- tā tiks pamanīta.

 

Tā ir liela dāvana, ja vari otram uzticēties, un es to varu. Es esmu pazemīgi pateicīga, ka man ir Līga, un es ticu, ka mūsu satikšanās ir  iemesls, lai "Topi Vesels" komanda darītu lielas lietas!

 

-Ance, TopiVesels.lv radītāja

 

 

Nedaudz par mani

Ja runājam par manu CV no profesionālās puses, tad esmu ieguvusi maģistra grādu ekonomikā un strādāju saistībā ar savu profesiju valsts pārvaldē.

 

Ja runājam par manu CV no sadzīves puses, tad esmu mamma burvīgai meitiņai, sieva brīnišķīgam vīram, meita pašiem labākajiem vecākiem un māsa pašai foršākajai māsai un foršākajam brālim.

 

Man patīk dziedāt, jau ilgus gadus to daru ne tikai dušā un automašīnā, bet dziedu arī korī un esmu pabeigusi mūzikas skolu. Pēdējos dažus gadus aizraujos ar skriešanu, kas man dod tik daudz enerģijas un palīdz izvēdināt galvu ne tikai burtiskā, bet arī pārnestā nozīmē. Man ļoti patīk dažādas sportiskas aktivitātes, hennas māksla, labs humors (arī melns) un nu jau kādu laiciņu arī ēst gatavošana, kā arī personības pilnveidošanās un veselīga dzīvesveida literatūra.

 

Interesanti, ka dzīve pati ievieš korekcijas un tas, kas agrāk šķita nepatīkams un nevajadzīgs (piemēram, skriešana, grāmatu lasīšana, ēst gatavošana), tagad tiek darīts ar lielāko prieku. Nu jau pāris gadus esmu arī veselīga dzīvesveida entuziaste un piekritēja.

 

Mans ceļš uz veselīgu dzīvesveidu…

2013. gada septembrī piedzima mana meitiņa. Pēc dzemdībām, veicot obligāto rentgenu un vēlāk jau tālākas pārbaudes, man videnē tika atklāts ļaundabīgs audzējs. Grūtniecības laikā ar analīzēm viss bija kārtībā un man nebija ne mazāko sūdzību. Tāpēc es savu meitiņu uzskatu par savu sargeņģeli, pateicoties kuras piedzimšanai, es šobrīd esmu tur, kur es esmu un pateicoties kurai es vispār dzīvoju.

 

Šis brīdis bija ne tikai jauns sākums mūsu kopā būšanai ar meitu, bet tas pavisam noteikti bija jauns sākums manai dzīvei, manam ceļam uz veselību. Ne uzreiz, bet brīdi pēc it kā šausminošās diagnozes saņemšanas es sapratu, ka es esmu tas eksemplārs, kurš “maigos” dzīves “sitienus” nesaredz un manā gadījumā ir vajadzīgs “pamatīgāks sitiens”, lai kaut ko savā dzīvē mainītu. Nevienā brīdī nevainoju kādu citu šajā situācijā un nejautāju, kāpēc tas noticis ar mani. Es zināju, ka pati esmu atbildīga par to, kādā situācijā esmu nonākusi, un ka man ir jāmainās pašai, jāmaina savs dzīvesveids, jāpārkāpj kaut kādi savi principi. 

 

Jau no paša sākuma zināju, ka es izveseļošos. Un tā arī notika. Pilnībā izmainīju savu ēdienkarti, sāku dzīvot apzināti, analizēt savas darbības un domas un ik dienas pateicos par šo dzīves pagriezienu, kas ir devis man iespēju dzīvot labāk. Gribētos gan, lai cilvēkiem nekad nebūtu jānonāk tik tālu, lai cilvēki arī bez šādas dzīves skolas spētu paši rūpēties par sevi, par savu veselību, mīlētu sevi un savu dzīvi!

 

Ceļš nebija viegls, bet apvienojot tradicionālo un alternatīvo medicīnu, kā arī mainoties pašai, viss izdevās. Esmu pateicīga par cilvēkiem, kuri tika sūtīti manā ceļā un kuri man palīdzēja, par cilvēkiem, kuri ļāva man iepazīt alternatīvās medicīnas ceļu (gan Ķīnas, gan Ajūrvēdas medicīnas, gan homeopātijas), jo es redzēju, kādu efektu tā spēj radīt, papildinot tradicionālo medicīnu. Alternatīvā medicīna dažādos tās veidos ļāva man iegūt daudz vairāk kā tikai izpratni par to, kas ir alternatīvā medicīna, tā lika meklēt cēloņus, saskatīt cēloņsakarības, lika strādāt ar sevi, ar savu ēdienkarti, kas diemžēl nenotiek tradicionālajā medicīnā – tur tiek ārstētas tikai sekas un reti kuram rūp tas, kas notiek Tavā galvā vai tas, ko Tu liec mutē. Tradicionālā medicīna kopā ar alternatīvo spētu darīt brīnumlietas, neaizmirstot, ka cilvēkam pašam ir jāgrib kaut kas mainīt!

 

Mainot savu ēdienkarti, sākotnēji balstījos uz uztura izvēli pēc pH līmeņa, bet tikai vēlāk sapratu, kāpēc šāda pieeja strādā (un tas nav saistīts ar sārmainu vai skābu vidi organismā). Pamazām pilnībā atteicos no govs piena produktiem, kviešu miltu izstrādājumiem, olām un gaļu sāku aizstāt ar zivīm. Pienāca brīdis, kad jutu, ka man vairs neprasās un negribās arī zivi. Pats grūtākais bija atteikties no saldumiem, jo cukurs visās tā izpausmēs vienmēr ir bijusi mana atkarība, taču tagad saldumus (cik iespējams veselīgus) cenšos vairāk gatavot pati.

 

Varētu teikt, ka esmu izgājusi arī cauri gandrīz vegāniskajam posmam. Taču turpinot izzināt un iepazīt uztura pasauli, esmu atgriezusies pie olu, zivs un gaļas produktu iekļaušanas uzturā (nepārspīlējot gan ar lietošanas biežumu). Šeit gan jāmin, ka būtisks ir nosacījums, ka šiem produktiem ir jāatbilst zināmiem kvalitātes standartiem, jo esmu PAR bioloģisku un tīru pārtiku. Govs piena produktus uzturā nelietoju joprojām, bet kazas siers manā ledusskapī parādās šad un tad.

 

Izmainot savus ēšanas paradumus, jūtami ir pieaudzis mans enerģijas līmenis un ir tik interesanti iepazīt pavisam citu garšu pasauli, uzzināt, cik daudz un dažādus ēdienus var pagatavot arī bez dzīvnieku produktiem un pats foršākais tajā visā, ka pēkšņi ne no kurienes galvā dzimst arvien jaunas un jaunas ēdienu kombinācijas un receptes! Tāpat priecē tas, ka arī apkārtējie no tā visa iedvesmojas - pamaina savu ēdienkarti, “aizņemas” receptes un ievieš tās savā ikdienā. Bet pati labākā atzinība ir no pašiem tuvākajiem – ja vīrs saka, ka manas sākotnējās tikai veselīga ēdiena gatavošanas prasmes nu jau ir izaugušas līdz garšīga un ļoti baudāma veselīga ēdiena gatavošanas prasmēm, tad zinu, ka esmu uz pareizā ceļa!

 

Ikdienā arī mana ģimene atbalsta veselīgu uzturu un ēd tieši tāpat kā es, izņēmums ir svētku reizes ārpus mājas, bet kas tad būtu dzīve bez mazajiem grēciņiem! Neviens nav perfekts un tam arī nebūtu jābūt neviena pašmērķim. Galvenais ir būt saskaņā ar sevi un sniegt sev to, kas priekš sevis šķiet vislabākais.

 

Mana satikšanās ar “Topi Vesels” un Anci

Jau kādu laiku aktīvi sekoju “Topi Vesels” Facebook lapai un šķiet biju izlasījusi vismaz 80% bloga, kad kādu dienu Ance izsludināja “Topi Vesels” menedžera meklēšanu. Nē, viņš nebija pazudis, viņš bija jāatrod no jauna, jo “Topi Vesels” kopš savas dzimšanas 2013. gada septembra beigās bija paaudzies un bija nepieciešamas palīdzīgas rokas, lai “Topi Vesels” turpinātu augt. Zīmīgi, ka arī es savu ceļu uz veselību sāku tieši 2013. gada septembra beigās. Ieraugot šo ziņu, es uzreiz zināju, ka tas ir kaut kas priekš manis, tas ir tas, kas man interesē, kam es gribu veltīt savu laiku un man likās, ka varu pielikt ķeksīti katrai menedžera atbilstības prasībai. 

 

Tikšanos ar Anci nokavēju, jo šķita, ka kafejnīca, kurā mums jātiekas, atrodas citur. Izrādījās, ka tā ir vieta, kurai diendienā staigāju garām. Kaut arī nekad nemēdzu kavēt un reizē, kad to pavisam nevajadzētu darīt, tomēr nokavēju. Pēc sarunas ar Anci man nebija pārliecības, ka viņa izvēlēsies tieši mani. Kad saņēmu no Ances e-pastu, ka viņa ir izvēlējusies tieši mani, es ļoti priecājos un tajā pašā laikā man tas kaut kādā ziņā šķita pašsaprotami, jo acīmredzot kaut kur dziļi zemapziņā jutu, ka šis ir tieši mans dzīves pagrieziens.

 

“Topi Vesels” esmu atbildīga par informācijas ievietošanu sociālajos tīklos un blogā, par informācijas meklēšanu, tulkošanu, par posterīšu veidošanu, šad tad mēdzu padalīties arī ar savām receptēm “Topi Vesels” Instagram kontā, mēdzu asistēt meistarklasēs un palīdzēt ar citiem darbiņiem. Vienvārdsakot, esmu Ances labā roka un man tas ļoti patīk! Tas viss dod man iespēju mācīties, pilnveidoties, gūt jaunas zināšanas, ar tām palīdzēt saviem līdzcilvēkiem un kļūt par labāku ES!

 

 FotogalerijaAutors: Ance Anna Šternberga

Pārmaiņas dzīvesveidā prasa milzu pūles, enerģiju un piespiešanos, taču vairāk par visu es zinu, ka tas ir tā vērts.