Esmu veselības vēstnese, zīmola un veselības portāla „Topi vesels” radītāja un vadītāja, naturopāte, uztura trenere, triju grāmatu autore, veselīgu ēdienu un tikpat veselīga dzīvesveida mīļotāja. Ikdienā konsultēju un iedvesmoju cilvēkus veselīgām pārmaiņām un aicinu mācīties un izzināt sevi. Mana lielākā aizraušanās ir tieši sevis meklējumi — rast atbildes uz daudzajiem „kāpēc?”, tos sākotnēji iemācoties pieņemt, un tad vērot, kā dzīve transformējas skaistā, baudpilnā ceļojumā.

 

Esmu ieguvusi naturopāta un naturopātiskā uztura terapeita diplomus studējot Londonā College of Naturopathic medicine.

 

Mazliet par naturopātiju

Naturopātija ir alternatīva medicīnas nozare, kas balstās uz dabas dziedinošā spēka principu. Naturopātijā tiek izmantoti rīki, metodes un paņēmieni, kas atbalsta šo ķermeņa pašdziedināšanās spēju.

 

Kāpēc mēs domājam, ka mūsu ķermeņi ir nevarīgi un dumji? Kāpēc mēs izdomājam medikamentus un ķirurģiskas iejaukšanās, ja ķermenis ir radīts, lai būtu vesels un nepārtraukti saglabātu homeostāzi? Vai kādreiz esi domājis, kā Tavs organisms spēj sadziedēt brūci, kā zilumi uzsūcas un āda pilnībā atjaunojas? Ķermenis zina, kas viņam ir jādara, un labākais, ko mēs varam darīt ir netraucēt šos procesus, bet atbalstīt tos.

 

Šajā dziedniecības sistēmā mēs aplūkojam cilvēka ķermeni kā veselu, nedalāmu sistēmu, kas darbojas harmonijā un līdzsvarā gan ar dabu, gan ar iekšējo domu un emociju pasauli, kā arī ārējo un iekšējo ķermeņa vidi, tāpēc naturopāts vienmēr norādīs, cik ļoti būtiski ir līdzsvarot visus elementus savā dzīvē- uzturu, prātu, ķermeni un dvēseli!

 

Naturopāts nomainīs ūdeni akvārijā, nevis vedīs zivi pie ārsta, lai sabarotu ar antibiotikām, to vestu atpakaļ mājās un laistu netīrā ūdenī.

 

[Es pavisam noteikti neuzskatu, ka Rietumu medicīna ar tās ārstniecības metodēm ir nederīga vai nepareiza, gluži pretēji- akūtās situācijās nekas nepalīdzēs labāk kā zinoši, profesionāli medicīnas ārsti, kas ilgus gadus savu darbu audzējuši pieredzē un zināšanās. Es esmu par sadarbību starp Rietumiem un Austrumiem, par jaunā laika medicīnu jeb Funkcionālo medicīnu.]

 

Naturopātijas pamatprincipi

Šie ir Hipokrāta izstrādātie 6 naturopātijas pamatprincipi, kas mūsdienās Rietumu medicīnā diemžēl visbiežāk netiek ievēroti to patiesajā izteiksmē:

  • Dabas dziedinošais spēks - dabas pirmatnējā spēja dziedināt;
  • Meklēt slimības cēloni - tā vietā, lai apspiestu un novērstu simptomus, tiek meklēts, kur slimība izcēlusies un kāds ir tās iemesls;
  • Nenodarīt pāri - nepielietot līdzekļus, kas var padarīt situāciju sliktāku vai attīstīt vēl citus simptomus;
  • Izglītot par veselīga dzīvesveida principiem un slimību novēršanu tās saknē - naturopāts savā veidā ir arī skolotājs un izglītotājs, naturopāts māca uzņemties atbildību par savu veselību un palīdzēt cilvēkam pašam sev;
  • Redzēt cilvēku kā nedalāmu sistēmu - kad tiek sastādīts veselīga dzīvesveida plāns, naturopāts vienmēr ņem vērā visus aspektus gan cilvēka dzīvē, gan ķermenī un prātā.
  • Prevencija ir vislabākā medicīna - visbeidzot, naturopāts ir izdarījis savu darbu, ja cilvēks pie viņa vairs neatgriežas ar sūdzībām, jo viņš pats ir iemācījies piekopt veselīgu dzīvesveidu, veikt profilaksi savam ķermenim un uzturēt to harmonijā un veselībā. Naturopāta uzdevums ir sniegt līdzekļus, lai mēs nemaz nenonāktu līdz slimībai, bet to novērstu jau pašā saknē.

Mazliet par mani šajā nozarē

Esmu absolvējusi Naturopātiskās medicīnas koledžu Naturopātijā (CNM Dip in Naturopathy) un Uztura terapijā (CNM Dip Nutritional Therapist), kā arī sporta uztura menedžmentā.

 

Šādi diplomi nav pielīdzināmi Latvijā esošajām mācību programmām, es nepretendēju saukt sevi par ārstniecības personu, dietologu, uztura terapeitu, bet gan par veselības vēstnesi, aicinot Tevi uz sarunu par slimību patiesajiem cēloņiem. Atbildība un lēmumi par savu veselību vienmēr ir jāuzņemas pašam, mans darbs ir no tīrākā nolūka un zināšanām sniegt impulsu otram palīdzēt pašam sev.

 

 

Kur mani var noķert darbībā?

Šis saraksts vēl nesen bija daudz garāks. Tagad palicis vien būtiskākais.

 

  • Konsultēju Krustkalnos, pie Rīgas robežas - aicinu uz sarunu par slimību patiesajiem cēloņiem, dalos savā pieredzē par to, kā risināt problēmu tās saknē, ieskatīties sevī un iet apzinātu ceļu pie sevis.
  • Pēc vajadzības piedāvāju uztura un dzīvesveida maiņas ieteikumus, piedāvāju uztura plānus pēc individuālām vajadzībām;
  • Piedāvāju “DZĪVESVEIDA MAIŅAS” dienas, kurās kopā ar interesentu iepērkamies, gatavojam, revidējam mājas virtuvi un izglītojamies par veselīgu dzīvesveidu un ieradumiem, vairāk par šo piedāvājumu lasi šeit!
  • Vēlos iedvesmot cilvēkus uz pozitīvām pārmaiņām dzīvē, uz veselību un labsajūtu, vēlos aicināt apzināties, ka veselība nav atdalāma no emocijām, no attieksmes pret dzīvi, cilvēkiem, sevi un situācijām, tā ir neatdalāma no mūsu karmas.