“Topi Vesels” komandai ir milzīgs prieks par lielo interesi un pieprasījumu pēc vasaras nometnēm, tāpēc arī 2018.gada vasara nebūs izņēmums – šajā vasarā plānotas divas nometnes! Mums ļoti patīk satikties un iepazīties ar jauniem cilvēkiem, dalīties zināšanās, praktiskajās iemaņās un vienkārši sniegt iespēju pabūt dabā, dziedinošā un nomierinošā atmosfērā.

 

Šajās nometnēs mēs esam ieguvuši patiešām fantastiskus draugus un domubiedrus, tāpēc uzskatām par savu pienākumu šādas nometnes turpināt rīkot, lai savestu kopā līdzīgi domājošos, iemantotu draugus, mācītos un dalītos. Nometnes norisinās mūsu mājās, tāpēc mēs aicinām izturēties ar cieņu, mīlestību un sapratni pret šo vidi un telpu. Mēs ļoti rūpējamies, lai mūsu mājās visi justos labi, ērti un gaidīti, tāpēc arī piedomājam pie tā, lai mājās valdošā enerģētika būtu harmoniska un mīļa.

 

Nometnes rīkojam vairāku iemeslu dēļ-

  • lai dalītos zināšanās un izglītotu
  • lai dotu iespēju pabūt pie dabas tiem, kam šādas iespējas nav
  • lai veicinātu veselību un izpratni par to
  • lai vairotu prieku, mieru un harmoniju
  • lai dalītos ar to, kā mūsu ģimenē tiek pasniegts un cienīts ēdiens
  • lai dalītos savā pasaules redzējumā
  • lai iegūtu jaunu pieredzi
  • lai satiktu un savestu kopā jaunus cilvēkus
  • lai tvertu mirkļus un baudītu sajūtas

Notikuma vieta, mājas “Zvaigžņu kalni”(35km no Rīgas)

Es vienmēr esmu uzskatījusi, ka dzīvoju vietā ar īpašu enerģētiku. Te vienmēr ir tik patīkami atgriezties- pēc ceļojuma vai vienkārši pēc garas darba dienas. Šī vieta kaut kā patīkami nomierina, atslābina, remdē. Šī vieta dziedina. “Mēs esam bagāti tikai caur to, ko dodam, un mēs esam nabagi caur to, ko paturam”, teicis Ogs Mandino, tāpēc mana ģimene ir nolēmusi turpmāk pie sevis aicināt biežāk, organizējot nometnes, retrītus un citus pasākumus- lai dotu šīs vietas svētību arī citiem. Mums šī vieta ir īpaša, tāpēc īpašajā vēlamies dalīties.

 

 

Notikuma laiks un uzturēšanās

Visas nometnes sākas ceturtdienas vakarā, kad ciemiņi iekārtojas uz turpmāko 3 dienu palikšanu “Zvaigžņu kalnos”. Šis ir vakars, lai iejustos, lai sapazītos, lai uzsāktu šo jauko pieredzi kopā ar tikpat jaukiem cilvēkiem. Piektdiena un sestdiena ir divas pilnas nometnes dienas, kurās, atkarībā no nometnes tēmas, notiek dažādas aktivitātes (vai pasivitātes, piemēram, meditācijas!) un izdarības. Svētdiena ir mājās došanās diena, taču ne tik strauji.. šī visbiežāk ir diena, kad ir sajūta, ka tikai tagad esam ieskrējušies, tāpēc mājās ciemiņus laidīsim tikai šīs dienas pēcpusdienā vai novakarē (atkarībā no nometnes).

 

 

Ēdināšana

Nometnēs tiek klāts kopīgs galds visiem ciemiņiem, un ēdienreizes pavadām kopā (protams, tā vienmēr ir brīva izvēle). Tā kā mūsu ģimenē ēdiens ir kas vairāk kā barība ķermenim, mēs nekautrējamies arī dalīties filozofijā par maltīti, par ēšanu klusumā, par ēšanu aizvērtām acīm, ēšanu ar rokām.. pie galda katram ir jājūtas brīvi, nepiespiesti, bet ar cieņu pret ēdienu. Ja līdz šim neesi domājis par ēdienu kā par informācijas un enerģijas nesēju, šī var būt skaista un acis atveroša pieredze, ko saņemt vienkārši pusdienojot šo nometņu laikā.


Tā kā mums ir ļoti augsti kvalitātes standarti, kad runa ir par ēdienu, tā izcelsmi un pagatavošanu, nometnēs pasniegtais ēdiens ir pārsvarā bioloģiskas izcelsmes, sezonāls, vietējs, tīrs un gatavots izmantojot augstvērtīgākās izejvielas. Pirms katras nometnes tiek veikta anketēšana, lai noskaidrotu jebkādas alerģijas, nepanesības vai produktus, kas ciemiņam vienkārši negaršo. Mums nav problēmas gatavot bez glutēna (pārsvarā viss mūsu kulinārijā tāds ir), bez piena produktiem, bez olām, gaļas vai kā cita. Tikai nekautrējies- saki! Mēs gribam, lai ēdiens garšo visiem un paēdot visi jūtas labi.


Tā kā nometnēs notiek dažādas aktivitātes, ēdienreizēs nebūt nav jāpārēdas- nometnes laikā vienmēr būs pieejami augļi vai ogas, rieksti vai kāda cita uzkoda, ko brīvā laikā var uzkost.

 

 

 

 Pirts

Katram mājās ir savi pirtošanās rituāli, kāds varbūt pat izmācījies par pirtnieku un detaļās pārzina visu, kas "pareizs un nepareizs". Mūsu mājas pirtiņā mēs pastāstīsim par to, kā paši mājās esam raduši pirtoties, kādas slotas izmantot (pie iespējas sasiesim arī paši savas!), kādas procedūras veikt, kādas domas domāt! Nometnē divus vakarus pēc kārtas varēsim iet pirtī - lai atslābst gan muskuļi, gan prāts!


Nometnes aktivitātes

Katrai nometnei ir sava tematika, tāpēc precīzāku aktivitāšu izklāstu atradīsi aprakstā par katru nometni atsevišķi. Visās nometnēs būs kādas fiziskās aktivitātes, treniņi, nelieli pārgājieni (sporta nometnēs tas ir galvenais uzsvars), lekcijas par veselību un uzturu, iešana pirtī un relaksācija, pēc vēlēšanās arī vakara meditācijas. Atkarībā no nometnes izbaudīsim arī ēterisko eļļu pasauli, Baha ziedu terapiju, jogu un daudz ko citu! Atrodi to, kas Tevi uzrunā visvairāk un mēs Tevi gaidīsim ciemos! Plašāks apraksts par katru nometni gaidāms drīzumā!

 

Par sajūtu pieredzi vārdi klusē. Iepriekšējo nometņu dalībnieki zina, ko var pieredzēt mūsu nometnēs. Brauc sajūti arī Tu!


Vasaras nometņu datumi 2018.gadā:

PIRMĀ NOMETNE 7. - 10.jūnijs Sievišķības un pašizziņas miera osta

OTRĀ NOMETNE 26. - 29.jūlijs – Rūdīšanās un pašizziņas sporta nometne

 

Topi Vesels

 Ar atbildību pret sevi, dabu un veselību!