Kā atveseļot, stiprināt un kopt nagus

Lai kā man arī gribētos nagus krāsot ar biešu sulu un lakot ar propolisa laku, manikīrs ir viens no lauciņiem, kur es atkāpjos no savas līdz kaulam veselīgās pārliecības par ekoloģiskumu un dabīgumu. Jā, es gadā vairākus mēnešus lakoju nagus ar gēllaku – lai rokas ir sakoptas. Šāda mana izvēle, protams, nagiem nodara pāri, un nākas meklēt veidus, kā atveseļot nagus pēc ilgstošas (mēnešiem) apstrādes ar gēllaku. Šajā rakstā par to, kā atveseļot, stiprināt un rūpēties par saviem nagiem pēc nagu lakošanas un apstrādes ar gēlu/gēllaku.

 

Rakstu komentē un papildina eksperts -  ekoskaistumkopšanas salona "Verdant Eco SPA" dibinātāja un vadītāja Dace Šrādere. Par Daces iedvesmojošo atveseļošanos no atopiskā dermatīta lasi šeit!

 

 

 Uzturs – vienmēr pirmajā vietā!

 

Pirms domāt, ko smērēt uz nagiem, kādas procedūras veikt, svarīgākais ir saprast, ka nagus, ādu, matus un veselību kopumā mēs barojam no iekšienes, tāpēc īpaši svarīgi ir pievērst uzmanību, kas uzturā iztrūkst, ja nagi ir sliktā stāvoklī. Arī tad, ja regulāri liekam uz nagiem gēllaku, ir svarīgi, ka turpinām tos barot ar uzturvielām caur ikdienas maltītēm. Īpaši nozīmīgi produkti nagu veselībai ir kaulu buljons, orgānu gaļa, krustziežu dzimtas dārzeņi, olu dzeltenumi un jūras veltes.

 

 

  • Olbaltumvielas ir pamatnoteikums veselīgiem nagiem. No aminoskābēm (olbaltumvielu pamatvienības) organismā tiek ražots keratīns, kas veido matus, ādu un nagus. Olbaltumvielu avoti ir gaļa, zivis, olas, piena produkti, kaulu buljoni, kā arī veģetārie- pākšaugi, rieksti, sēklas. Svarīgi ir ne tikai uzņemto olbaltumvielu saturs, bet arī tas, cik organisms ir spējīgs tās asimilēt. Pazeminātas kuņģa skābes gadījumos, kā arī pavājināta aizkuņģa dziedzera darbības gadījumos (kas rezultējas nepietiekamu gremošanas fermentu ražošanā) var rasties problēmas ar olbaltumvielu asimilāciju un sintēzi organismā, kaut arī uzturā to netrūkst. Starp citu, nesagremotas olbaltumvielas ir toksiskas ķermenim, bet par to citā rakstā.
  • Ūdens – tik vienkārš kā dzert vairāk ūdeni. Lūstoši un sausi nagi var būt viena no dehidrācijas pazīmēm. Dienā būtu jāizder vismaz 1,5l tīra ūdens. Atkarībā no aktivitāšu daudzuma, svīšanas, sezonas līdz pat 2-3l dienā.
  • Cinks ir nepieciešams daudz kam, taču nagi ir šī raksta temats. Cinks atbild par veselīgu šūnu dalīšanos, atjaunošanos, veselām kaulu struktūrām (tajā skaitā nagiem!), tas nodrošina elastīgus un veselīgus nagus. Ja nagi ir lūstoši un aug ļoti lēnām, iespējams vajadzētu pārskatīt ēdienkarti un iekļaut cinku saturošus produktus, piemēram, austeres un citus jūras produktus, sarkano gaļu, aknas, ingveru, olu dzeltenumus, riekstus (mērcētus un viegli grauzdētus, jo citādi cinku uzņemt no tiem būs ļoti grūti).
  • Kalcijs un magnijs – šo minerālvielu kombinācija ir īpaši svarīga visām kaulu struktūrām, proteīnu sintēzei, taukskābju vielmaiņai (īpaši svarīgi, lai nagi būtu elastīgi un ieeļļoti). Šo trīs minerālvielu nepietiekamība organismā var izpausties arī kā “ziedi” jeb baltie punktiņi uz nagiem.
  • Biotīns (B7) – biotīns uztur veselīgus matus, ādu un nagus, tas piedalās keratīna sintēzē. Biotīns sastopams olu dzeltenumos (neapstrādāti olu baltumi neļauj uzsūkties dzeltenumā esošajam biotīnam), orgānu gaļā, piena produktos, riekstos. Biotīns padara stiprus nagus un neļauj tiem lūzt un šķelties. Starp citu, biotīnu dēvē arī par H vitamīnu.
  • Omega-3 taukskābes piešķir nagiem elastību, “ieeļļo” un “pabaro” nagus, un sniedz tiem veselīgu mirdzumu, novēršot nagu šķelšanos. Šīs neaizvietojamās taukskābes piešķir veselīgu mirdzumu visam ķermenim- gan iekšēji, gan ārēji, jo tām ir ļoti plašs funkciju klāsts. Vairāk par Omegām lasi šajā rakstā!
  • Jods, dzelzs, varš, D vitamīns, C vitamīns, E vitamīns, B grupas vitamīni – šīs uzturvielas arī piedalās veselīgu nagu veidošanā. Svarīgākais ir izprast cēloni neveselīgiem un novārgušiem nagiem, no tā arī būs atkarīgas papildus vēlamās uzturvielas. Tāpat arī dažādas uztura piedevas nagu veselībai – tās jāizvēlas atkarībā no cēloņa. Slikts nagu stāvoklis var norādīt arī uz citām veselības problēmām, kuras būtu ieteicams pārbaudīt- vairogdziedzera traucējumi, gremošanas trakta disfunkcija (nespēja asimilēt uzturvielas, iekaisums zarnu traktā, celiakija, zems skābes daudzums kuņģī, u.c.), infekcijas (piem., kandidoze).

Nagu atveseļošanas sistēma ar ekoloģisko bišu vasku

 

Līdz šim biju paļāvusies un uzturu un organisma paša spēju atjaunoties, taču tas notika samērā lēni. Tad atklāju lielisku nagu procedūru Verdant Eco Spa salonā, kas paredzēta savārgušiem, sastrādātiem nagiem, kā arī tiem, kas ilgstoši dzīvojuši zem neelpojošā gēllakas pārklājuma un regulāri ir traumēti ar vīlēšanu un cepināšanu zem lampas. Ak! Kad rakstu šo, pašai pilnīgi bēdīgi palika par to, ko daru ar saviem nagiem.. bet tāda dzīve! :D

 

Šo nagu atveseļošanas sistēmu izstrādājušas Verdant Eco SPA manikīra meistares un kosmetoloģijas speciālistes, liekot kopā savas pieredzēm un ekoloģiskajām zināšanām bagātās galvas. Tā ir pilnīgi ekoloģiska alternatīva Japāņu manikīram, kas daudziem ir labi pazīstams. Procedūras laikā notiek:

  • nagu attīrīšana un mikromasāža ar ekoloģisku skrubi,
  • roku mērcēšana sālsūdens un ēterisko eļļu vanniņā,
  • nagu barošana un sagatavošana ar pastveida taukvielu,
  • ekoloģiskā bišu vaska iestrādāšana nagu struktūrā un nagu nopulēšana

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

Jāsaka, ka pēc pirmās reizes nagi jutās sakopti un pabaroti, taču nevar salīdzināt efektu, kāds bija šo procedūru veicot otro reizi- arī manikīra meistare apstiprināja, ka procedūra padevās daudz vieglāk kā pirmo reizi un nagu stāvoklis bija daudz labāks, tie bija stiprāki, gludāki un izskatījās nesalīdzināmi veselīgāki. Prātoju.. varbūt aiziet vēl trešo reizi, pirms atkal mesties gēllakas afērā?

 

Pēc šīs procedūras apmēram nedēļu, pusotru nagus klāj forša aizsargkārtiņa, kas neļauj tiem izmirkt vannojoties, mazgājot traukus un veicot citas abrazīvas procedūras ar rokām. Liels pluss, ņemot vērā, ka nagi pēc gēllakas ir trausli un lūstoši.

 

Katrā ziņā, esmu atradusi sev lielisku nagu atveseļošanas terapiju, kuru būtu vēlams apmeklēt 2-3 reizes pēc gēllakas noņemšanas, atpūtinot nagus vismaz 1-2 mēnešus. Ļoti iesaku!

 

Verdant Eco Spa īpašnieces Daces Šrāderes ieteikums:

“Es ieteiktu hibrīdlakas-gēllakas likt ar pauzēm – uzliekam, nostaigājam, noņemam, pastaigājam bez vismaz 3-5 dienas un tad varam likt atkal, ja ļoti prasās.”

 

 

Nagu eļļošana un masāža

 

Esmu apmeklējusi vairākas manikīres, no katras paņemot kādu labu padomu. Viena meistarīte man ieteica nagus masēt pie saknēm, it kā “ieveidojot” tos nedaudz cilindriskā formā- tā lai tie būtu kompaktāki un izskatīgāki. Tas ne tikai ļauj nagiem izskatīties estētiski baudāmāk, bet arī apasiņo nagu saknītes- kā jebkura masāža uzlabo asins cirkulāciju.

 

Kāda draudzene savukārt man ieteica nagus pie saknēm ieeļļot ar labas kvalitātes olīveļļu – vienkārši, pieejami un efektīvi. Izmēģināju pa vasaru, un tik tiešām- nagi iegūst skaistu mirdzumu, tie daudz ātrāk aug (!) un kļūst veselīgi stipri. Domājams, ka to var darīt arī ar citām eļļām, vai vēl labāk- variēt, no katras eļļas iegūstot savu labumu.

 

Papildu līdzekļi nagu kopšanai

 

Būtībā daudz neko citu arī neizmantoju saviem nagiem, arī ar augstāk minēto ir gana, taču manā nagu kopšanas vācelītē ir vēl pāris labi produkti, kas var noderēt īpaši sašļukušiem nagiem:

 

  • Dr. Hauschka nīma eļļas nagu zīmulis. Kaut arī olīveļļa vai kāda cita eļļa arī ir efektīva, savienojumā ar nelielu masāžu, jāsaka, ka parocīga šī procedūra nav – drēbes un viss, kam pieskaries viegli ietaukojas. Tā nebūtu problēma, ja šādu procedūru veic mājās, mājas drēbēs un bez steigas, taču cik bieži mūsdienu straujajā ritmā mēs laiskojamies mājās, nekā nedarīdami? Un pat ja tā, cik ļoti gribas nodarboties ar saviem nagiem? Mans absolūts favorīts (kas laikam nav pārsteigums, zinot manu apsēstību ar šo kosmētikas zīmolu!) nagu kopšanai un ieeļļošanai esot nepārtrauktā kustībā ir Dr. Hauschka nīma eļļas nagu zīmulis. Tas, kas man patīk visvairāk (bez tā, ka tas tiešām sniedz solīto efektu, nostiprinot nagu struktūru un kopj sausu un plaisājošu kutikulu), ir tieši šī zīmuļa ērtais pielietojums – to var nēsāt līdzi rokassomiņā, iesmērēt nagos sastrēguma stundā vai jebkurā citā brīvā brīdī. Šī eļļa iesūcas ļoti ātri (vai vismaz tā tas ir man, ar manām sausajām nagu kutikulām :D), neatstājot trekno pirkstiņu nospiedumus visur, kur pieskaries- kā uzklāj, tā pazūd! Zīmīgi ir arī tas, ka ar šo zīmuli nevar pārdozēt (lai kā tas arī skanētu!), jo uzspiežot uz naga ar aplikatoru, tas izdala tieši tik daudz eļļas, cik nepieciešams. Sastāvā esošie augi – nīms, pērkonamoliņš un kumelītes- spēcina, baro un sniedz elastību nagiem un ādai ap tiem. Starp citu, šis ir lielisks produkts, ja nākas bieži lidot – lidmašīnās esošais sausais gaiss burtiski izkaltē nagus (un ne tikai!), tāpēc ir ļoti vērtīgi paķert līdzi šādu nagu eļļas zīmuli!
  • Sāls vanniņas. Nav noslēpums, ka aizbraucot pazvilnēt uz kādu īpaši sāļu ūdeņu pludmali, nagi atkopjas ļoti ātri un kļūst veselīgāki un stingrāki. Arī Daces Šrāderes ieteikums ir ik pa laikam palutināt sevi ar kādu sāls vanniņas procedūru mājas apstākļos: “1 ēd. k. jūras sāls uz 500ml silta ūdens. Ja nagus pēc mērcēšanas nav ieplānots lakot, tad var pievienot eļļu (piemēram, mandeļu, olīvu, avokado) un/vai ēterisko eļļu -  citronu, lavandas, kā arī nedaudz tējas koka. Šādā ūdenī nagus mērcē apmēram 15 minūtes, tad rokas nosusina un iemasē nagus ar eļļiņu un roku ar krēmu.

 

  • Nagu stiprinātājs. Ja nagu stāvoklis ir pavisam švaks, var izmantot caurspīdīgos nagu stiprinātājus- lakas. Tie pasargās nagu, kamēr notiek atveseļošanās process caur uzturu un pārējām procedūrām. “Ieteicams gan būtu izvēlēties tādas nagu lakas un stiprinātājus, kas ir ar Big5free formulu. Tas nozīmē, ka tās nesatur kancerogēnas, kairinošas vielas. Var lūkot, lai produktu saturā nebūtu šādu vielu: Formaldehyde, formalin, Toluene, Camphor, Dibutyl Phthalate (DBP), TPHP “ -  komentē Dace.

Verdant Eco Spa īpašnieces Daces Šrāderes  ieteikums:

 

“Mans ieteikums no visas sirds – nekad neņemt nost gēllakas, hibrīdlakas mājas apstākļos! Tādā veidā daudz vairāk tiek uzņemta ķīmija, ko satur nagu apstrādes līdzekļi, kā arī var neizdoties tik labi nostrādāt lakas noņemšan kā to var izdarīt meistars, daļēji pat traumējot nagu. Diemžēl mūsu salonā uz nagu atveseļošanas sistēmu gandrīz 50% gadījumu nāk sievietes ar kritisku nagu stāvokli – plāni, nelīdzeni, trausli un sausi nagi. Lielākoties tieši šie mēģinājumi sakopt rokas pēc gēllakas pašas spēkiem- ar nepiemērotiem, abrazīviem instrumentiem un līdzekļiem- ir iemesls sliktajam nagu stāvoklim. Ļauj to darīt meistaram, kamēr pati atpūties! :)”

 

 

 

Topi Vesels

Ar atbildību pret sevi, dabu un veselību!

 

Autors: Ance Anna Šternberga

Iemīlies rūpes par sevi! Iemīlies sevī!



Komentāru nav

Pievienot komentāru


Lūdzu autorizējieties, lai varētu pievienot komentāru:

DR FB