Ance Šternberga


Esmu Ance, savu stāstu esmu aprakstījusi sadaļā Par mani, tomēr interesentiem paplašināšu redzes loku, un vairāk aprakstīšu savu profesionālo, ne tik daudz emocionālo pusi.

Ance Šternberga
Foto: Katrīna Lipska

Esmu veselības zīmola "Topi Vesels" radītāja un mājaslapas veidotāja (tehniskos jautājumos man ir cits uzticams speciālists!), kas Tev droši vien vairs nav jaunums.

Esmu ieguvusi naturopāta un naturopātiskā uztura terapeita diplomus studējot Londonā College of Naturopathic medicine.

 

Mazliet par naturopātiju

Naturopātija ir alternatīva medicīnas nozare, kas balstās uz dabas dziedinošā spēka principu. Naturopātijā tiek izmantoti rīki, metodes un paņēmieni, kas atbalsta šo ķermeņa pašdziedināšanās spēju.

Kāpēc mēs domājam, ka mūsu ķermeņi ir nevarīgi un dumji? Kāpēc mēs izdomājam medikamentus un ķirurģiskas iejaukšanās, ja ķermenis ir radīts, lai būtu vesels un nepārtraukti saglabātu homeostāzi? Vai kādreiz esi domājis, kā Tavs organisms spēj sadziedēt brūci, kā zilumi uzsūcas un āda pilnībā atjaunojas? Ķermenis zina kas viņam ir jādara, un labākais, ko mēs varam darīt ir netraucēt šos procesus, bet atbalstīt tos.

Šajā dziedniecības sistēmā mēs aplūkojam cilvēka ķermeni kā veselu, nedalāmu sistēmu, kas darbojas harmonijā un līdzsvarā gan ar dabu, gan ar iekšējo domu un emociju pasauli, kā arī ārējo un iekšējo ķermeņa vidi, tāpēc naturopāts vienmēr norādīs, cik ļoti būtiski ir līdzsvarot visus elementus savā dzīvē- uzturu, prātu, ķermeni un dvēseli!

Naturopāts nomainīs ūdeni akvārijā, nevis vedīs zivi pie ārsta, lai, sabarotu ar antibiotikām, to vestu atpakaļ mājās un laistu netīrā ūdenī.

 

 [Es pavisam noteikti neuzskatu, ka Rietumu medicīna ar tās ārstniecības metodēm ir nederīga vai nepareiza, gluži pretēji- akūtās situācijās nekas nepalīdzēs labāk kā zinoši, profesionāli medicīnas ārsti, kas ilgus gadus savu darbu audzējuši pieredzē un zināšanās. Es esmu par sadarbību starp Rietumiem un Austrumiem, par jaunā laika medicīnu jeb Funkcionālo medicīnu.]

 

Naturopātijas pamatprincipi

Šie ir Hipokrāta izstrādātie 6 naturopātijas pamatprincipi, kas mūsdienās, Rietumu medicīnā, diemžēl visbiežāk netiek ievēroti, to patiesajā izteiksmē:

 • Dabas dziedinošais spēks- dabas pirmatnējā spēja dziedināt;
 • Meklēt slimības cēloni- tā vietā, lai apspiestu un novērstu simptomus, tiek meklēts, kur slimība izcēlusies un kāds ir tās iemesls;
 • Nenodarīt pāri- nepieliet līdzekļus, kas var padarīt situāciju sliktāku, vai attīstīt vēl citus simptomus;
 • Mācīt veselīga dzīvesveida principus un slimību novēršanu tās saknē- naturopāts ir skolotājs un izglītotājs, naturopāts māca uzņemties atbildību par savu veselību un palīdzēt cilvēkam pašam sev.
 • Redzēt cilvēku kā nedalāmu sistēmu- kad tiek sastādīts veselīga dzīvesveida plāns, naturopāts vienmēr ņem vērā visus aspektus gan cilvēka dzīvē, gan ķermenī un prātā.
 • Prevencija ir vislabākā medicīna- visbeidzot, naturopāts ir izdarījis savu darbu, ja cilvēks pie viņa vairs neatgriežas ar sūdzībām, jo viņš pats ir iemācījies piekopt veselīgu dzīvesveidu, veikt profilaksi savam ķermenim un uzturēt to harmonijā un veselībā. Naturopāta uzdevums ir sniegt līdzekļus, lai mēs nemaz nenonāktu līdz slimībai, bet to novērstu jau pašā saknē.

Mazliet par mani šajā nozarē

 

Esmu absolvējusi Naturopātiskās medicīnas koledžu Naturopātijā (CNM Dip in Naturopathy) un Uztura terapijā (CNM Dip Nutritional Therapist), kā arī esmu ieguvusi diplomu iridoloģijā (CNM Dip in Iridology), sporta uztura menedžmentā.

 

Šādi diplomi nav pielīdzināmi Latvijā esošajām mācību programmām, tāpēc konsultācijas būs unikālas un cilvēka kopējās labsajūtas veicinošas, taču es nepretendēju saukt sevi par ārstniecības personu, dietologu, uztura terapeitu, bet gan par veselības treneri. Atbildība un lēmumi par savu veselību vienmēr ir jāuzņemas pašam, mans darbs ir no tīrākā nolūka un zināšanām sniegt palīdzību otram palīdzēt pašam sev.

 

 

 

 

 

 

 

Kur mani var noķert darbībā?

 • "Āgenskalna klīnikā" konsultējot kā naturopāts;
 • Pasniedzu kulinārijas kursus, organizēju izglītojošas un iedvesmojošas vasaras nometnes;
 • Piedalos dažādos veselību veicinošos pasākumos- semināros, nometnēs, kampaņās, kur dalos ar naturopātijas zināšanām, stāstu par veselīgu uzturu, vadu meistarklases;
 • Rakstu ikmēnēša žurnālam "Ko ārsti Tev nestāsta" un "Mājas Virtuve", kurā dalos ar dažādām receptēm un idejām;
 • Esmu sarakstījusi grāmatu "Topi Vesels" un "Topi Vesels ar mājas ēdienu";
 • Cenšos iedvesmot cilvēkus uz pozitīvām pārmaiņām dzīvē, uz veselību un labsajūtu, cenšos sēt cilvēkos sēklu, ka veselība ir nedalāma no emocijām, no attieksmes pret dzīvi, cilvēkiem, sevi un situācijām, tā ir nedalāma no mūsu karmas;

 FotogalerijaAutors: Ance Anna Šternberga

Pārmaiņas dzīvesveidā prasa milzu pūles, enerģiju un piespiešanos, taču vairāk par visu es zinu, ka tas ir tā vērts.