Ance Šternberga


Esmu Ance, savu stāstu esmu aprakstījusi sadaļā Par mani, tomēr interesentiem paplašināšu redzes loku, un vairāk aprakstīšu savu profesionālo, ne tik daudz emocionālo pusi.

Ance Šternberga
Foto: Katrīna Lipska

Esmu veselības zīmola TopiVesels.lv radītāja un mājaslapas veidotāja (tehniskos jautājumos man ir cits uzticams speciālists!), kas Tev droši vien vairs nav jaunums.

Šobrīd studēju Londonā College of Naturopathic medicine un apgūstu herbalismu (augu medicīnu), kā arī esmu ieguvusi naturopāta un naturopātiskā uztura terapeita diplomus. 

 

Mazliet par naturopātiju

Naturopātija ir alternatīva medicīnas nozare, kas balstās uz dabas dziedinošā spēka principu. Naturopātijā tiek izmantoti rīki, metodes un paņēmieni, kas atbalsta šo ķermeņa pašdziedināšanās spēju.

Kāpēc mēs domājam, ka mūsu ķermeņi ir nevarīgi un dumji? Kāpēc mēs izdomājam medikamentus un ķirurģiskas iejaukšanās, ja ķermenis ir radīts, lai būtu vesels un nepārtraukti saglabātu homeostāzi? Vai kādreiz esi domājis, kā Tavs organisms spēj sadziedēt brūci, kā zilumi uzsūcas un āda pilnībā atjaunojas? Ķermenis zina kas viņam ir jādara, un labākais, ko mēs varam darīt ir netraucēt šos procesus, bet atbalstīt tos.

Šajā dziedniecības sistēmā mēs aplūkojam cilvēka ķermeni kā veselu, nedalāmu sistēmu, kas darbojas harmonijā un līdzsvarā gan ar dabu, gan ar iekšējo domu un emociju pasauli, kā arī ārējo un iekšējo ķermeņa vidi, tāpēc naturopāts vienmēr norādīs, cik ļoti būtiski ir līdzsvarot visus elementus savā dzīvē- uzturu, prātu, ķermeni un dvēseli!

Naturopāts nomainīs ūdeni akvārijā, nevis vedīs zivi pie ārsta, lai, sabarotu ar antibiotikām, to vestu atpakaļ mājās un laistu netīrā ūdenī.

 

 [Es pavisam noteikti neuzskatu, ka Rietumu medicīna ar tās ārstniecības metodēm ir nederīga vai nepareiza, gluži pretēji- akūtās situācijās nekas nepalīdzēs labāk kā zinoši, profesionāli medicīnas ārsti, kas ilgus gadus savu darbu audzējuši pieredzē un zināšanās. Es esmu par sadarbību starp Rietumiem un Austrumiem, par jaunā laika medicīnu jeb Funkcionālo medicīnu.]

 

Naturopātijas pamatprincipi

Šie ir Hipokrāta izstrādātie 6 naturopātijas pamatprincipi, kas mūsdienās, Rietumu medicīnā, diemžēl visbiežāk netiek ievēroti, to patiesajā izteiksmē:

 • Dabas dziedinošais spēks- dabas pirmatnējā spēja dziedināt;
 • Meklēt slimības cēloni- tā vietā, lai apspiestu un novērstu simptomus, naturopāts meklē, kur slimība izcēlusies un kāds ir tās iemesls;
 • Nenodarīt pāri- naturopāts nepielietos līdzekļus, kas var padarīt situāciju sliktāku, vai attīstīt vēl citus simptomus;
 • Mācīt veselīga dzīvesveida principus un slimību novēršanu tās saknē- naturopāts ir skolotājs un izglītotājs, naturopāts māca uzņemties atbildību par savu veselību un palīdzēt sev.
 • Redzēt cilvēku kā nedalāmu sistēmu- kad tiek sastādīts veselīga dzīvesveida plāns, naturopāts vienmēr ņem vērā visus aspektus gan cilvēka dzīvē, gan ķermenī un prātā.
 • Prevencija ir vislabākā medicīna- visbeidzot, naturopāts ir izdarījis savu darbu, ja cilvēks pie viņa vairs neatgriežas ar sūdzībām, jo viņš pats ir iemācījies piekopt veselīgu dzīvesveidu, veikt profilaksi savam ķermenim un uzturēt to harmonijā un veselībā. Naturopāta uzdevums ir sniegt līdzekļus, lai mēs nemaz nenonāktu līdz slimībai, bet to novērstu jau pašā saknē.

Mazliet par mani šajā nozarē

Pabeidzot šo skolu man ir iespējas iestāties daudz un dažādās Apvienotās Karalistes asociācijās (ko es arī plānoju darīt), atvērt savu praksi un pilnvērtīgi izstrādāt plānus un strādāt ar cilvēkiem, lai uzlabotu viņu labsajūtu un atbalstītu organismu dažādu veselības problēmu gadījumos. Esmu absolvējusi ar diplomiem Naturopātijā (CNM Dip in Naturopathy) un Uztura terapijā (CNM Dip Nutritional Therapist), kā arī esmu ieguvusi diplomu iridoloģijā (CNM Dip in Iridology).

Iridoloģija ir diagnostikas rīks, kas izmanto cilvēka acu varavīksneni, kā vadlīniju, lai rastu cēloņsakarības veselības problēmām. Konsultācijā tiek vērtēta acu varavīksnene (krāsa, struktūra, pigmentu laukumi, šķiedras un citas pazīmes), tādā veidā gūstot priekšstatu par cilvēka organisma vājajām vietām. Ar iridoloģijas palīdzību ir iespējams rast potenciālos cēloņus saslimšanām un palīdzēt novērst veselības problēmas jau to saknē.

Šādi diplomi nav pielīdzināmi Latvijā esošajām mācību programmām, tāpēc konsultācijas būs unikālas un cilvēka kopējās labsajūtas veicinošas, taču es nepretendēju saukt sevi par ārstniecības personu, dietologu, uztura terapeitu, bet gan par veselības treneri. Atbildība par savu veselību vienmēr ir jāuzņemas pašam.

 

Mācīties un vēlreiz mācīties!

Man ir vairāki sertifikāti no kulinārijas un veselīgās gatavošanas kursiem, kā arī esmu filmējusies kopā ar lektori, profesori, terapeiti un šefpavāri vienā personā Holiju Teilori kādā video materiālā par paleo diētas kulināriju. (Viņa ir atvērusi Londonā pirmo paleo restorānu!)

2014.gada novembrī devos uz Barselonu, kur apmeklēju David Wolfe konferenci, kurā šis viedais cilvēks dalījās zināšanās par dzīvu ēdienu un svaigēšanu. 2015.gada jūlijā apmeklēju ikgadējo CAM konferenci, kurā piedalījās vairāk pasaulē pazīstami zinātnieki, daloties pētījumos un jaunumos par un ap uzturu un veselību.

Tā kā man ir ļoti liela interese par augu spēju dziedināt, 2015.gada rudenī esmu uzsākusi mācības šajā nozarē.

Nepārtraukti papildinu savas zināšanas apmeklējot lekcijas un seminārus ārpus koledžas, lasu zinātnisko literatūru par uzturu un veselību, kā arī nepārtraukti eksperimentēju pati uz sevi!

 

Ko es daru?

 • Konsultēju "Āgenskalna klīnikā" kā naturopāts;
 • Pasniedzu kulinārijas kursus, kur uzsvars tiek likts uz ēdiena uzturvērtību un tā labvēlīgajām īpašībām, stāstu par produkta ietekmi un to, kāpēc konkrētus produktus ir vēlams iekļaut uzturā, bet no dažiem būtu jāizvairās;
 • Piedalos dažādos veselību veicinošos pasākumos- semināros, nometnēs, kampaņās, kur dalos ar savām zināšanām, stāstu par veselīgu uzturu un vadu meistarklases;
 • Rakstu ikmēnēša žurnālam "Mājas Virtuve", kurā dalos ar dažādām receptēm un idejām;
 • Cenšos iedvesmot cilvēkus uz pozitīvām pārmaiņām dzīvē, uz veselību un labsajūtu;
 • Esmu sarakstījusi grāmatu "Topi Vesels" un "Topi Vesels. Pavārgrāmata";
 • Un vēl un vēl! :)

 FotogalerijaAutors: Ance Anna Šternberga

Pārmaiņas dzīvesveidā prasa milzu pūles, enerģiju un piespiešanos, taču vairāk par visu es zinu, ka tas ir tā vērts.